»

PG linkovi

Vrijeme/prognoze (forum)

Vrijeme/prognoze

Logo
Sada je: čet 13 pro, 2018 12:33.

Time zone: Europe/Zagreb

Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: HR XC LIGA 2018
PostPostano: pet 28 ruj, 2018 21:09 
Offline     DHV 2-3

Član od: pet 28 kol, 2009 10:03
Dao Palac gore: : 683 / Palac dolje: : 2
Dobio Palac gore: : 899 / Palac dolje: : 6
Zasad ide sve kako je najavljeno za 30.09.2018. (nedjelja) IVANČICA, ako se prognoza promijeni drastično, biti ćete na vrijeme obaviješteni tijeko subote tj sutra dakle zadnja obavijest je sutra u 19.00 sati.

Pozdrav TF

Vrh

PostPostano: uto 02 lis, 2018 9:23 
Offline     DHV 2-3

Rezultati nakon 4. trke su na https://airtribune.com/xc-liga-2018/results

Vrh

PostPostano: ned 07 lis, 2018 13:19 
Offline     DHV 3

Član od: uto 25 kol, 2009 8:35
Dao Palac gore: : 1370 / Palac dolje: : 13
Dobio Palac gore: : 4200 / Palac dolje: : 20
Pozdrav kolegama natjecateljima hrvatske XC lige

Održali smo 4. kolo HR XC lige u nedjelju 30.09.2018. na Ravnoj Gori. Dan je bio više nego dobar i sve nas je zasigurno iznenadio. Ali iznenadio nas je i nemili događaj kad se ozlijedio jedan natjecatelj. Dok je trajalo izvlačenja, ispod starta, nitko nije polijetao, a mnogi su natjecatelji sudjelovali u izvlačenju. U to vrijeme bio sam u zraku i nisam znao što se događa. Bilo mi jedino čudno što nitko ne polijeće. Tek po slijetanju saznao sam za nezgodu. Uglavnom, većina natjecatelja je poletila kad je zračni start utrke već bio otvoren. Obzirom da smo nas nekolicina natjecatelja bili u prednosti od onih koji su kasnili sa startom donijeli smo neke promjne u bodovanju 4. kola XC lige koji bih vam pokušao ovom prilikom obrazložiti.
Promjenili smo disciplinu iz race to goal (zajednički start) u speed run (svakom se mjeri individualno vrijeme) način mjerenja vremena. Ovim se ne mijenja u poretku ništa bitno, ali nagrađuje sve one natjecatelje koji su završili utrku, a kasnije su startali zbog spomenutog razloga. Trio fantastikus - Darko, Damir i ja odlučili smo nagraditi Zorana Domitrana i Maria Trgovca za fair play. Oni su pomogli kod nezgode i na kraju nisu poletjeli jer su otišli do bolnice s ozlijeđenim kolegom. Formula po kojoj su dobili bodove je utemeljena u praksi na FAI natjecanjima da se izračuna prosjek utrka do tad i prema tome ih se uvrsti u tablicu. Tako je Zoki bio prosječno deseti, a Mario osmi na dosadašnjim utrkama. Program za obradu rezultata sam dodjeljuje minumum distance svakom ko je poletio (oni nisu, ali čim su u poretku smatra se da su poletjeli), tako da smo te bodove izuzeli iz bodova za 8. i 10. mjesto kako se ne bi bodovi za minimum distance duplicirali.

Ostaje nam još pokušati napraviti jednu, a možda i 2 utrke u listopada, vjerojatno na Triblju, kako bi još bilo prilike za poboljšanje rezultata. Nakon 4 održana kola XC lige brisali smo svakome jedan najlošiji rezultat. Ukoliko bismo uspjeli napraviti još dvije utrke, brisala bi se 2 najlošija rezultata.

Malo o utrci. Obzirom da nismo očekivali ovako dobre uvjete, stavili smo uobičajeni visinski limit za ovo područje 1500 m ASL dok je išlo i znatno preko, utrka je postavljena vrlo konzervativno. Ideja je bila zadržati sve natjecatelje na što višem-brdovitom području, pa smo eliminirali let po ravnici prema Ivancu i dalje na sjever i istok. Čitava se utrka odvijala ispred Ravne Gore u 3 kruga. Brojni planinari i posjetioci Ravne Gore mogli su pratiti utrku od početka do kraja. Startni cilindar je bio 1000 m oko starta, potom selo Kameničko Podgorje na istočnoj strani Ravne Gore sa cilindrima od 400 do 600 m. Odavde smo letili na dvorac Trakošćan s cilindrima od 1000 do 1200 m i potom se vraćali na start Ravne Gore, za sve kategorije istog 400 metarskog cilindra. U slijedećem krugu proširili smo stazu prema crkvi Kamenica s cilindrima od 1600 do 2000 m, potom na groblje Bednja s 1000 do 1200 m i dvorac Trakošćan, sad s manjim cilindrima od 600 do 800 m i krug smo završili na startu RGJ s 400 m cilindrom. U trećem krugu ponovili smo crkvu Kamenica s manjim cilindrima 400 do 800 m dok je cilj bio na službenom sletištu u Cvetlinu s 1000 m završetkom mjerenja vremena (end speed section) oko istog. Ako izuzmemo poletište i cilj, utrka je imala 10 točaka između. Stoga je ovo bio i trening za ukucavanje parametara u instrumente i letenje po brojnim točkama. I sam sam se zbunio, mada sam postavljao tu utrku, kad sam mislio da moram još jednom do Trakošćana prije cilja. U svakom slučaju utrka možda nije bila zahtjevna u taktičkom smislu, ali svakako je tražila punu pažnju i koncentraciju. Zahvaljujem se kolegi Ivici Huljeku Badelu na inicijalnoj ideji za ovu utrku.

Iskoistio bih priliku i čestitao Sari, Josipu, Dejanu i Tomislavu na strpljivom letenju nakon štu su kasnili sa startom te završetku utrke.

Vidimo se uskoro na Triblju.

9 Palac gore: : _Kex_, badel, Boro, gburazer, hrvoje.vt, inja, Mario T., ToniL, vedran_zgela    
Vrh

PostPostano: pet 12 lis, 2018 8:11 
Offline     DHV 2-3

Najavljujemo mogućnost održavanja 5. kola HR XC Lige za 14.10.2018. (Nedjelja) Na letjelištu Tribalj, detalji slijede

Pozdrav TF

3 Palac gore: : _Kex_, badel, vedran_zgela    
Vrh

PostPostano: pon 15 lis, 2018 15:16 
Offline     DHV 2-3

Rezultati nakon 5 trke na https://airtribune.com/xc-liga-2018/results

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje