»

PG linkovi

Vrijeme/prognoze (forum)

Vrijeme/prognoze

Logo
Sada je: čet 13 pro, 2018 11:30.

Time zone: Europe/Zagreb

Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kako sacuvati rucicu?
PostPostano: uto 13 lis, 2009 13:31 
Offline     DHV 2

Član od: uto 25 kol, 2009 9:41
Dao Palac gore: : 262 / Palac dolje: : 4
Dobio Palac gore: : 845 / Palac dolje: : 3
Jel iko od vas bacao rezervu kojoj su unutarnji kontejner i rucica pricvrsceni za vrh?
Tlaka mi je trazit po polju i/ili ganjat dilera za novu rucicu a trebo bi sad preslozit rezervu pa ako ko ima iskustva razmisljam o toj varijanti...

p,
D.

occasio praeceps,
experimentum periculosum,
iudicium difficile.

Hipokrat, Aforizmi

Vrh

Naslov: Re: Kako sacuvati rucicu?
PostPostano: uto 13 lis, 2009 13:51 
Offline     DHV 2-3

Član od: pon 31 kol, 2009 10:31
Dao Palac gore: : 321 / Palac dolje: : 9
Dobio Palac gore: : 1806 / Palac dolje: : 7
Pitaj Ciprića (Cirus). On je to svojeveremeno prakticirao iako su mu svi pokušavali objasniti da to nije zdravo. Ipak, kod njega je to radilo savršeno. Naime: nikad nije bacio rezervu.

Vrh

PostPostano: sri 14 lis, 2009 8:10 
Offline     DHV 3

Član od: uto 25 kol, 2009 8:35
Dao Palac gore: : 1370 / Palac dolje: : 13
Dobio Palac gore: : 4200 / Palac dolje: : 20
Nemam neko veliko rezervobacačko iskustvo, ali to ne bih radio (prišio unutarnji kontejner sa pripadajućom ručicom na kupolu rezerve). Nekako mi se čini da je to dobra prilika da se nešto zapetlja. Ali nemam nikakvog iskustva.

Vrh

PostPostano: sri 14 lis, 2009 9:51 
Offline     DHV 2-3

Član od: sri 14 lis, 2009 8:20
Dao Palac gore: : 54 / Palac dolje: : 13
Dobio Palac gore: : 383 / Palac dolje: : 56
>Tlaka mi je trazit po polju i/ili ganjat dilera za novu rucicu a trebo bi sad preslozit rezervu >pa ako ko ima iskustva razmisljam o toj varijanti...

iskustva sa rezervom nemam, no u svom dugom letackom stazu vidio sam puno bacenih rezervi...i vjeruj mi bolje si je pruziti priliku da isces kontener ali ganjat dilera nego imat problema zbog kakvih inovacij...zapetljanja..te tako pruzit drugima priliku da te posjecuju u bolnici ili nose cvjece na grob... i to sve zbog par evrov
LP Sinisa

1 Palac gore: : hrvoje.vt    
Vrh

PostPostano: sri 14 lis, 2009 10:11 
Offline     DHV 2

Član od: ned 30 kol, 2009 23:28
Dao Palac gore: : 331 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 176 / Palac dolje: : 0
Damjancic je napisao/la:
Jel iko od vas bacao rezervu kojoj su unutarnji kontejner i rucica pricvrsceni za vrh?
Tlaka mi je trazit po polju i/ili ganjat dilera za novu rucicu a trebo bi sad preslozit rezervu pa ako ko ima iskustva razmisljam o toj varijanti...

p,
D.

Pre par godina sam i ja postavljao ovo pitanje, jer sam video kod nekih da je prisivena. Jedan prijatelj mi je rekao, da ne mislim na bacenih 5-10 evra kada je glava u pitanju. Vrlo brzo sam kupio novi kontejner, zamenio prilikom prepakivanja rezerve sa starim a stari nosim u sistemu.
Tako da ne bi ganjao kada ti treba, kupi unapred.

Vrh

PostPostano: sri 14 lis, 2009 14:39 
Offline     DHV 2-3

[/quote]
Pre par godina sam i ja postavljao ovo pitanje, jer sam video kod nekih da je prisivena. Jedan prijatelj mi je rekao, da ne mislim na bacenih 5-10 evra kada je glava u pitanju. Vrlo brzo sam kupio novi kontejner, zamenio prilikom prepakivanja rezerve sa starim a stari nosim u sistemu.
Tako da ne bi ganjao kada ti treba, kupi unapred.[/quote]

Odlična ideja! Kupiš si lijepo konjtejner unaprijed i bacaš rezvervu bez brige.
Šalim se, zaista je to dobro razmišljanje, ali od kada letim pomalo sam praznovjeran; pljujem na mačke (crne i bijele), pojačavam glazbu samo na parne brojeve, ne nosim špagu u sicu da ne tražim vraga po drveću i sl. gluposti. I ovo mi se čini jednim od uroka: stavim li rezervni kontejner u sic imam osjećaj da ovaj glavni kao da jedva čeka da se prolufta.

Vrh

PostPostano: sri 14 lis, 2009 14:52 
Offline     DHV 2

Član od: pet 28 kol, 2009 14:58
Dao Palac gore: : 967 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 155 / Palac dolje: : 0
Box je napisao/la:
pojačavam glazbu samo na parne brojeve

Uf, dobro je, mislio sam da nisam normalan jer ja ovo oduvijek radim.

Vrh

Naslov: Da li ste praznovjerni?
PostPostano: sri 14 lis, 2009 15:02 
Offline     DHV 2-3

Evo zgodne teme!

- Da li ste bili praznovjerni oduvijek ili od trenutka kad ste počeli letjeti?
- Da li ste jako praznovjerni ili samo pazite da ne prospete sol ili ne pljunete na crnu mačku?
- Smatrate li da je praznovjerje kad se stalno kopčate istim redosljedom ili je to samo doza sigurnosti (nooooot!)?
- Da li ste probali razmisliti zašto vam se jedna komanda frče više od druge ili se bojite to priznati ne bi li vas ureklo?
- Smočili ste krilo i pustili da se samo riješi vlage u ruksaku. Mislite li da će vam se osvetiti u sljedećem letu ili je samo malo materijal dobio po njonji?
- Ujutro ste skužili da nemate više paste za zube, skoro zakasnite na posao, dobijete obavijest da morate posao od jučer ponoviti ili popraviti, ipak krenete na letenje i zaboravite potkapu i naočale, a vario je na izdisaju, na startu puše bok 0,2 m/s. Nagradno pitanje u tom trenutku: Da li ćete poletjeti bez važnih dokumenata kao što su osobna i zdravstvena iskaznica (naime, i njih ste zaboravili!)?

Vrh

PostPostano: sri 14 lis, 2009 16:25 
Offline     DHV 2

Flying_man je napisao/la:
Tako da ne bi ganjao kada ti treba, kupi unapred.

Vidis, to je ideja! Jes da mi je ionako oprema preteska al ajd...to me zapravo najvise/jedino i jebe kaj nasim dilerima treba par mjeseci za nesto nabavit (moje iskustvo, mozda imam krive dilere).
Ipak, sto mi se cini interesantno, svakom je netko rekao "pusti 10e ak je glava u pitanju". Iako istina, slozit cete se da je argumentacija prilicno manjkava. ZASTO je glava u pitanju? Mislim, ak ti se gurtna od rucice zategne prije nego sto osiguraci ispadnu rezerva ne ide van, umres. Jasan kauzalitet. Ali sto ce te to tocno ubiti ako zavezes kontejner za rezervu? Sto ce se zapetljati s cim (dobro, sto, to je vjerojatno kontejner ili rucica, ali drugi dio jednadzbe...)? Ili je sve kako Box kaze stvar praznovjerja. Nasao sam npr. Firebird u svom manualu za rezervu kaze da se kontejner moze pricvrstiti, a oni su svojedobno bili uber firma...
Koliko god pokusavao, ne mogu zamisliti scenarij u kojem se kontejner upetljava u rezervu zato sto je za nju pricvrscen. S druge strane, nije mi palo na pamet unaprijed kupiti drugi, tako da ocito nisam najsjajnija gedora u kutiji...

p,
D.

occasio praeceps,
iudicium difficile.

Hipokrat, Aforizmi

Vrh

PostPostano: čet 15 lis, 2009 7:30 
Offline     DHV 3

Jako ti je dosadno ili te ovo zbilja kolje Dok? Bez obzira, evo ti savjeta. Kad baciš rezervu, a slijedećeg dana nemaš pacijenata u redu pred ordinacijom, pa još k tome i ljep dan očekuješ, ondak svratiš do Ivice, ili Voje, ili mene ili koga god, uzmeš unutranji kontejner, a ručicu si napraviš sam od špage. Na krajevima za osigurače zavežeš plastični štapić (npr., onaj iz lizalice koju si prethodno polizao, ili dao nekom djetetu/psu da ju poliže) i saviješ na neki tanji i čvrst predmet da dobiješ oblik bumenranžića (pravog, ne Ginovog). Jedan kraj malo rastališ Zipp upaljačem, stanjiš i probušiš rupicu za špagu. Špagu odmjeriš za dužine prema osiguračima, do unutarnjeg kontejnera, pa dužinu do vanjske strane sijedala i napraviš ručku po vlastitom ćejfu. Duck tape-om ručku fino prilijepiš za čičak i letiš.

Vrh

PostPostano: čet 15 lis, 2009 7:42 
Offline     DHV 2

toni je napisao/la:
Jako ti je dosadno ili te ovo zbilja kolje Dok? Bez obzira, evo ti savjeta. Kad baciš rezervu, a slijedećeg dana nemaš pacijenata u redu pred ordinacijom, pa još k tome i ljep dan očekuješ, ondak svratiš do Ivice, ili Voje, ili mene ili koga god, uzmeš unutranji kontejner, a ručicu si napraviš sam od špage. Na krajevima za osigurače zavežeš plastični štapić (npr., onaj iz lizalice koju si prethodno polizao, ili dao nekom djetetu/psu da ju poliže) i saviješ na neki tanji i čvrst predmet da dobiješ oblik bumenranžića (pravog, ne Ginovog). Jedan kraj malo rastališ Zipp upaljačem, stanjiš i probušiš rupicu za špagu. Špagu odmjeriš za dužine prema osiguračima, do unutarnjeg kontejnera, pa dužinu do vanjske strane sijedala i napraviš ručku po vlastitom ćejfu. Duck tape-om ručku fino prilijepiš za čičak i letiš.

Zbilja pitam, majke mi!
I to sve napravim, i to je OK, ali ako zavezem kontejner za rezervu, to ce me ubit :scratch:

p,
D.

occasio praeceps,
iudicium difficile.

Hipokrat, Aforizmi

Vrh

PostPostano: čet 15 lis, 2009 7:53 
Offline     DHV 2

Član od: pon 28 ruj, 2009 21:17
Dao Palac gore: : 519 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 162 / Palac dolje: : 0
Jednostavno doktore naučiš bacat rezervu da saćuvaš kontejner ili letiš bez rezerve i nema tih problema !

Vrh

PostPostano: čet 15 lis, 2009 9:41 
Offline     DHV 2-3

A možda da svežeš kontejner sa nešto metara špage nazad za sic (špaga mora biti ipak nešto duža od špagica padobrana). Izbaciš lijepo rezervu i ručicu i sve zajedno. Kad rezerva ispadne iz kontejnera i počne se otvarati, a ti lijepo dovučeš nazad kontejnerić na špagici (ili ga ostaviš da laprda ispod tebe - možda na slijetanju zakačiš drvo s njim). Ovaj sustav sigurno se ne može zapetljati i ufrkati oko špagica padobrana.

Kao dokaz tome možeš bacati rezervu nebrojeno puno puta na Vojinoj vježbalici (znaš, onoj za koju sam i ja dao dobrovoljni prilog kako ne bih morao sudjelovati u betonaži).

Vrh

PostPostano: čet 15 lis, 2009 16:16 
Offline     DHV 2

Član od: pet 28 kol, 2009 1:37
Dao Palac gore: : 21 / Palac dolje: : 2
Dobio Palac gore: : 21 / Palac dolje: : 0
Treba ručicu pričvrstiti na gumenu traku,a traku na sjedalo.
Osobno sam gledao kako to radi i mogu kazati da je to za sada najbolji način da sačuvate vašu ručicu.
Osobno ne preporučujem i ne vežem ručicu.
Ali zato imam uvijek od rezervi koje prodajem ručice i kontenere na lageru.
Pa zato moji kupci netrebaju čekat na druge niti jedan dan. :good:

Zadnja izmjena: BIBER; pet 16 lis, 2009 9:14; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh

PostPostano: čet 15 lis, 2009 18:00 
Offline     DHV 3

BIBER je napisao/la:
Ali zato imam uvijek od rezervi koje prodajem ručice i kontenere na lageru.
Pa zato moji kupci netrebaju čekat na druge niti jedan dan. :good:

Daj mi odmah jednu ručicu od rezerve koju prodaješ, bez obzira koja bila. Fetiš su mi ručice i volio bih imati jednu takvu ručicu od rezerve. Reci koliko para i kako da ti pošaljem.

BIBER je napisao/la:
Uzmite debelu strunu za trimere i neka krajevi budu provučeni kroz ušice ,a sredina neka vam služi kao rička.Smeđom trakom zalijepite konopac koji ide od kontenera na strunu.
To obavite jako dobro i provjerite jel to je najbitnija stvavka u svemu.
Možete nešto namotat na sredinu da je lakše uhvatite ako vam zatreba.

Jel' ovo jedino ja ne razumijem ili ima još netko?

Vrh

PostPostano: čet 15 lis, 2009 18:04 
Offline     DHV 3

Damjancic je napisao/la:
toni je napisao/la:

Zbilja pitam, majke mi!
I to sve napravim, i to je OK, ali ako zavezem kontejner za rezervu, to ce me ubit :scratch:

A da li si razmišljao o tome da izvučeš unutarnji kontejner sa ručicom prvo u krilo? Ondak izvadiš rezervu i protreseš je te odbaciš što dalje od sebe, a ručicu i unutrašnji kontejner strpaš u džep i nakon toga se posvetiš padanju.

Vrh

PostPostano: čet 15 lis, 2009 18:45 
Offline     DHV 2-3

BIBER je napisao/la:
Uzmite debelu strunu za trimere i neka krajevi budu provučeni kroz ušice ,a sredina neka vam služi kao rička.Smeđom trakom zalijepite konopac koji ide od kontenera na strunu.
To obavite jako dobro i provjerite jel to je najbitnija stvavka u svemu.
Možete nešto namotat na sredinu da je lakše uhvatite ako vam zatreba.

Jel' ovo jedino ja ne razumijem ili ima još netko?[/quote]

Ima, ja ne razumijem više od tebe, siguran sam.

Vrh

PostPostano: čet 15 lis, 2009 19:31 
Offline     DHV 2

Član od: pet 28 kol, 2009 1:37
Dao Palac gore: : 21 / Palac dolje: : 2
Dobio Palac gore: : 21 / Palac dolje: : 0
:evil: eh,sad bi ja trebo svaki detalj u tancine opisati ,a neda mi se napravit cu jedan uzorak pa cu vam pokazati.
Toni posalji adresu dobit ces rucku BESPLATNO i brzo.
Pozdrav Kritičarima :beer:

Vrh

PostPostano: čet 15 lis, 2009 19:58 
Offline     DHV 2-3

Nemoj se ljutiš burajz, ali pročitaj sam što si napisao pa ćeš vidjeti da se teško prati. Pretpostavljam da je struna za trimer onaj flaks za trimer kosilicu. To mi je palo na pamet tek pola dana kasnije. Ostaje da se domislim kakva je to smeđa traka i koji je to konopac koji ide od kontejnera (ja takvog nemam).
Rička je ručka - toliko sam uz kosilicu skužio.

Vrh

PostPostano: čet 15 lis, 2009 20:06 
Offline     DHV 2

Član od: uto 25 kol, 2009 12:33
Dao Palac gore: : 112 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 60 / Palac dolje: : 0
Box je napisao/la:
Nemoj se ljutiš burajz, ali pročitaj sam što si napisao pa ćeš vidjeti da se teško prati. Pretpostavljam da je struna za trimer onaj flaks za trimer kosilicu. To mi je palo na pamet tek pola dana kasnije. Ostaje da se domislim kakva je to smeđa traka i koji je to konopac koji ide od kontejnera (ja takvog nemam).
Rička je ručka - toliko sam uz kosilicu skužio.

a to valjda znaci da treba prelijepiti omcicu kroz koju struna prolazi s onim sirokim smedjim selotejpom.

jbt ful su zanimljiva ova objasnjenja, ja sam se vec pitao kak da improviziram improvizaciju posto imam krilo bez trimera... .)

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Time zone: Europe/Zagreb

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: