»

PG linkovi

Vrijeme/prognoze (forum)

Vrijeme/prognoze

Logo
Sada je: pon 22 lis, 2018 3:53.

Time zone: Europe/Zagreb [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Nezgode u CTR-u
PostPostano: čet 08 pro, 2016 12:13 
Offline     DHV 1-2

Član od: uto 08 tra, 2014 17:52
Dao Palac gore: : 179 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 16 / Palac dolje: : 0
Pozdrav,

Jedno pitanje cisto iz znatizelje.

Kako bi reagirali da letite u CTR-u i imate nezgodu na nepristupacom terenu?
Recimo slomite nogu i ne mozete sami otici u bolnicu i lagati da ste planinarili, vozili biciklu i sl.

Da li bi zvali nekog svoga da vam pomogne spremiti opremu i odveze vas na hitnu ili bi zvali GSS?

Kakve bi posljedice imao unesreceni? Da li bi ga HKZP tuzio? Sto bi se desilo poslje?

Pretpostavljam da na forumu ima moralnih vertikala i pametnih osoba koji ce rec "Ja se u takvu situaciju ne bi doveo", ali zanimaju me odgovori ljudi koji ce mi dati svoje misljenje sto bi ucinili kada bi im se to desilo.

Hvala,

Stjepan

Vrh

Naslov: Re: Nezgode u CTR-u
PostPostano: čet 08 pro, 2016 12:57 
Offline     DHV 2-3

Član od: uto 01 ruj, 2009 9:34
Dao Palac gore: : 510 / Palac dolje: : 2
Dobio Palac gore: : 376 / Palac dolje: : 3
Ludi, nemojte se zezati, ako se nešto i dogodi, spašavajte se SVIM SREDSTVIMA kako god znate i umijete. Čitava problematika oko kršenja propisa je manja od mogućih komplikacija koje mogu proizaći iz "zavlačenja". Zdravlje košta daleko više od najskuplje kazne koju vam netko može oderati!

BTW, HKZP vas ne može tužiti, oni su pružatelj usluga. S druge strane, CCAA vam može skakati po glavi. :hi:

2 Palac gore: : SZ, zlatko2508    
Vrh

PostPostano: čet 08 pro, 2016 20:14 
Offline     DHV 2

Član od: uto 09 ruj, 2014 22:22
Dao Palac gore: : 115 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 520 / Palac dolje: : 0
Ma kad tebe zapravo boli onda ne razmišljaš koga češ zvati nego zoveš ahahaha i ni u jednoj sekund ne razmišljaš
o možebitnim poslijedicama bar ne onim zakonskim nego se kriviš iz sveg glasa, uostalom ako je teren zeznut jedan
ti baš i nemože pomoči previše, trebaš pravu pomoć.
A uostalom neće te svakako poslije svega ni Agencija gaziti đonom kad već najeb.š, bar nisu dosada
oni više idu đonom, kada je neko nedokazan i izaziva ali otom potom za njih nemoraš nikada brinuti
nego samo za sebe, što je jako teško dočarati koji ti je sklop tada u glavi ako nisi probao takvu vrstu boli-
A uostalom zato i plaćamo zdravstveno, socijalno, poreze itd. da bi neko pazio na nas,a ne samo uzimao. :beer:

LP Mladen

1 Palac gore: : SZ    
Vrh

PostPostano: čet 08 pro, 2016 21:43 
Offline     DHV 2

Član od: pon 18 vel, 2013 23:28
Dao Palac gore: : 669 / Palac dolje: : 4
Dobio Palac gore: : 711 / Palac dolje: : 10
SZ je napisao/la:
Pozdrav,

Jedno pitanje cisto iz znatizelje.

Hmm 8)
Zemljo otvori se , pa di ja to živim , nije te briga slomit nogu , već koliku ćeš globu platit .
Normalno da ćeš na ''nepristupacom terenu '' zvat koga god stigneš i moli boga da te ćim prije nađu . Uostalom ko i kod onog XC-a na Bjelopolju . Sve je ispalo super , jedino što su vas malo natezali na forumu.

P.S.I zahebi znatiželju !

Vrh

PostPostano: čet 08 pro, 2016 23:37 
Offline     DHV 1-2

Vulkanizer je napisao/la:
...ko i kod onog XC-a na Bjelopolju . Sve je ispalo super , jedino što su vas malo natezali na forumu.

A moj Đani, ti ni sam ne znas koliko mi je jos i dan danas krivo zbog tog sto se desilo na Bjelopolju. Zvali su me, lipo doveli, sve mi pokazali, sve mi pruzili i onda ja odma prvi put napravim njesra. Ne znan sta mi je to tribalo.. :dash: :dash:

Poli, sto se tice lomova i iscasenja, moglo bi se reci da sam majstor u tome, toga me nije toliko strah 8)

Strah me Agencije jer nisam nikada imao nikakav kontakt sa njima pa ne znam kako funkcioniraju, a i strah me da ljudi ne krenu govoriti "Ma vidi ga kakvi je, zaobidimo ga u sirokom luku" (siguran sam da svi na forumu znaju jednog takvog letaca) :(

Vrh

PostPostano: pet 09 pro, 2016 7:29 
Offline     DHV 2

Pa svima se može dogoditi njesra, pogotovo ako se voziš po samoj oštrici noža i izvlačiš maksimum koji je opet
na kraju krajeva bitan samo nama samima tj. zadovoljavanje sopstvenog Ega hahaha. A ako je krivo neznanje e onda
za to nema opravdanja pogotovo dok imamo još ovako malo letaća na nebu u odnosu na broj stanovnika.

A o samoj AGENCIJI što reći ja ju nevolim samo zato što je agencija i tako se zove a nije odjel u ministarstvu,
i to je jedini moj animozitet prema toj strukturi. Agencije su Američki nusprodukt osmišljen da što više poveća
državnu aparaturu u ciljupranja državnih troškova i zapošljavanja podobnih, a to nama koliko nas je i koliko
aviona imamo na nebu netreba nikako. Taj silni posao mogu obaviti dva ili najviše tri Inspektora u ministarstvu
i to je sve, ta tajnica i administracije svakako imamo i peviše.
Kada sagledaš zrakoplovne nesreće od 90' na ovamo vidiš da niti u jednom slučaju nisu išli đonom osim onda
kada su to radili preventivno da se nešto nebi ponovilo i nama svima ukakilo u slobodu letenja.
Malo ovo editirah i skratih da nije baš predugo i opet ne izazove velike polemike

LP Mladen

1 Palac gore: : SZ    
Vrh

PostPostano: pet 09 pro, 2016 15:58 
Offline     DHV 2-3

Član od: uto 01 ruj, 2009 9:34
Dao Palac gore: : 510 / Palac dolje: : 2
Dobio Palac gore: : 376 / Palac dolje: : 3
SZ je napisao/la:
Vulkanizer je napisao/la:
...ko i kod onog XC-a na Bjelopolju . Sve je ispalo super , jedino što su vas malo natezali na forumu.

A moj Đani, ti ni sam ne znas koliko mi je jos i dan danas krivo zbog tog sto se desilo na Bjelopolju. Zvali su me, lipo doveli, sve mi pokazali, sve mi pruzili i onda ja odma prvi put napravim njesra. Ne znan sta mi je to tribalo.. :dash: :dash:

Poli, sto se tice lomova i iscasenja, moglo bi se reci da sam majstor u tome, toga me nije toliko strah 8)

Strah me Agencije jer nisam nikada imao nikakav kontakt sa njima pa ne znam kako funkcioniraju, a i strah me da ljudi ne krenu govoriti "Ma vidi ga kakvi je, zaobidimo ga u sirokom luku" (siguran sam da svi na forumu znaju jednog takvog letaca) :(

ostaje mi samo citat velikog glavonje: "zajebe se konj, di ne bi magarac!"

Vrh

PostPostano: pet 09 pro, 2016 21:37 
Offline     DHV 2

Član od: ned 13 ruj, 2009 10:46
Dao Palac gore: : 120 / Palac dolje: : 5
Dobio Palac gore: : 448 / Palac dolje: : 8
SZ je napisao/la:
Pozdrav,

Jedno pitanje cisto iz znatizelje....

SZ, čini mi se da nisi pazio na satu kad je bila tema " Pravila ponašanja prilikom letenja na lokacijama koje su blizu mjesta prebivališta, sa urednim cestovnim prilazima, prekrasnim pogledom, laminarnim vjetrovima odgovarajućeg smjera, jednomriječju kao stvorenim za letenje barem 200-tinjak dana u godini, a koje se nalaze u takozvanim samoproglašenim kontroliranim zonama ili kraće CTR-ovima"

Pa da ukratko ponovimo najbitnije stavke:
1. prvo pravilo letenja u CTR-u je da nikad ne pričaš o letenju u CTR-u
2. drugo pravilo letenja u CTR-u je da nikad ne pričaš o letenju u CTR-u :twisted:

3. letenje u CTR-u je puno uzbudljivije od letenja izvan CTR-a i kao takvo mora se uzimati u ograničenim količinama

4. letenje u CTR-u koje završi ispijanjem hladne pive se smatra uspješnim letenjem, :beer: a ono koje završi davanjem iskaza službenoj osobi se smatra neuspješnim i netreba ga prakticirat :spank:

5. individualno letenje u CTR-u treba obavljati bez informiranja bližnjih (i daljnjih) tako će njihov eventualni iskaz službenoj osobi biti uvjerljiviji. Mobilni uređaj koji koristiš je potrebno rastaviti i djelove spremiti na različitim mjestima, GSM karticu precvikati kliještima i baciti u wc školjku, vodu povuć dva puta....

6. grupno letenje u CTR-u se treba provoditi uz mjere najvećeg opreza, korištenje kodnih imena je obavezno, korištenje mobitela i raznih aplikacija za organiziranje takvog letenja je strogo zabranjeno.

7. u slučaju da individualno letenje u CTR-u završi neplaniranim slijetanjem, dužan si primjeniti naputke iz USAF priručnika za pilote srušene iznad neprijateljskog područja, prikrivanje i izbjegavanje kontakta sa lokalnim stanovništvom je od najveće važnosti
7.a. u slučaju ozljede prilikom neplaniranog slijetanja potrebno je provoditi dodatne mjere prikrivanja i čekati mrak prije bilo kakvog pokušaja izvlačenja. Ako su upute pod 5 pravilno provedene, imaš sigurnih 24 sata dok te itko bude tražio, a u slučaju narušenih obiteljskih odnosa vremenski period je i značajno duži.
7.b. u slučaju ozbiljnije ozljede čekati dok te ozljede ne zarastu pa onda pokušati izvlačenje, naravno ako te u međuvremenu nisu pojeli vukovi... :amen:

8. u slučaju da grupno letenje završi neplaniranim slijetanjem/ ozljeđivanjem pojedinog pilota, opet se primjenjuju pravila 7, 7a, 7b, realno gledano, ko ti je kriv šta si se spička, zašto bi sad i ostali tribali ispaštat zbog tebe...
8.a. u slučaju da grupno letenje završi neplaniranim slijetanjem/ ozljeđivanjem više pilota, opet se primjenjuju pravila 7, 7a, 7b, realno gledano, ko vam je kriv šta ste se spičkali, zašto bi sad i ostali tribali ispaštat zbog vas...
8.c u slučaju da grupno letenje završi neplaniranim slijetanjem/ ozljeđivanjem svih pilota, opet se primjenjuju pravila 7, 7a, 7b, realno gledano, ko vam je kriv šta ste se spičkali, s toliko budala na okupu nije moglo drugačije ni završit....

9. posjete regularnim medicinskim ustanovama za saniranje ozljeda nastalih neplaniranim slijetanjem / ozljeđivanjem nisu dozvoljene. Na vrijeme je u bližoj okolici potrebno naći babu/ dida koji ima iskustva sa namještanjem kostiju, zglobova i ostalim granama alternativne medicine. Takva baba/did nije u obvezi prijaviti službenim osobama tjelesne ozljede pacijenata za koje sumnja da su nastale ako posljedica nezakonitih radnji.

10. u slučaju češćeg letenja u CTR-u, teoretske šanse za otkrivanje su veće, pa je potrebno nabaviti još jedan komplet opreme sličnog izgleda ali vrijednosti manje od 100€, za slučaj da ti službene osobe uđu u trag i žele oduzeti tzv. sredstvo počinjenja inkriminirane radnje. Nepotrebno je isticati da se prava oprema čuva na tajnoj lokaciji izvan mjesta prebivališta...

.
.
.
.

sva ovo navedeno iznad je plod povišene temperature, ne bi se ja inače bavio tako nečim pa da bi mi navedena pravila bila bitna i da bi ih uopće zna :bye2:

p.s. SZ, đava ti odnija letenje u CTR-u, uvati se knjige i daj koji ispit...

16 Palac gore: : ada, Carlos, Damjancic, Dragan Sepac, goli, gprelac, hrvoje.vt, jrabic, kbelcar, ksmokvina, Pikutić, Red Baron, Robert, rudar, SZ, toni    
Vrh

PostPostano: pet 09 pro, 2016 21:54 
Offline     DHV 2

Jure je napisao/la:
SZ je napisao/la:
Pozdrav,

:ROFL: :ROFL: :ROFL: Ahahahahahahaha e ova ti je dobra.

Vrh

PostPostano: sub 10 pro, 2016 13:28 
Offline     DHV 1-2

Ma Jure, jesi ti to naučia cili pravilnik napamet?! Štreberu jedan... :lol:

Ovo poglavlje nisam našao u džepnom izdanju pravilnika koji inače koristim, zato ti hvala, upijam znanje kao spužva.
Letenje u CTR-u i ostale ideje koje imam, naravno, neću prakticirat :twisted:
Sav inkriminirajući materijal sa mobitela je izbrisan i mobitel prvom prilikom bacan u more sa vrha sv. Duje.

Jure je napisao/la:

Ovakav tip humora ima i moja mater. Nisan još u potpunosti prozreo foru da bi i meni bila smješna, ali ajde, hvatam se knjige u nadi da ću ovu godinu završit faks ;)

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Time zone: Europe/Zagreb [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: