»

PG linkovi

Vrijeme/prognoze (forum)

Vrijeme/prognoze

Logo
Sada je: sri 14 stu, 2018 19:28.

Time zone: Europe/Zagreb

Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zracni prostor Istra 2
PostPostano: pet 06 srp, 2018 17:08 
Offline     DHV 2

Član od: uto 22 svi, 2012 23:26
Dao Palac gore: : 138 / Palac dolje: : 6
Dobio Palac gore: : 692 / Palac dolje: : 17
Hejla,

Ove godine je g. predsjednik Tići Buzet odlučio ne dati zahtjev za NOTAM zone Istra 2 (na pitanje zašto ne, odgovara: citat iz druge ruke: 'neču davati zahtjev za NOTAM da bi neki letjeli tandeme' ).
Dok je NOTAM bio aktivan trebalo je zvati operatere za dnevnu aktivaciju zone. To su bili spomenuti g. Predsjednik Tići i Nevio, vlasnik Raspadalice. Kako NOTAM više nije aktivan operatera ne treba zvati. Ali, to je do sada značilo i da je svako iznad G sloja u Istri letio ilegalno. To se sada riješilo tako da je zona s istim geografskim gabaritima kao Istra 2 putem AMC portala aktivirana po principu Ad hoc registracije zracnog prostora. Ja ču svakih 15 dana na novo aktivirati tu zonu i nije potrebno više nikoga zvati. Ograničenje po visini je 6000 ft AMSL a zona ce biti aktivna od ponedeljka nadalje, svaki dan od 11 do 19 sati sve dok sam u Istri. Preko zime (od Oktobra do Maja, kad sam u Aus) če neki drugi registrirani korisnik AMC portala trebati preuzeti aktivaciju te zone. Ugodno letenje svima.

LP,
Airie

7 Palac gore: : bmutak, Heatseeker, Laminar, Mari(j)o, Maslina, Ratko, VedranMRi    
Vrh

Naslov: Re: Zracni prostor Istra 2
PostPostano: pet 06 srp, 2018 17:23 
Offline     DHV 1-2

Član od: čet 15 kol, 2013 19:37
Dao Palac gore: : 285 / Palac dolje: : 1
Dobio Palac gore: : 112 / Palac dolje: : 1
Airie je napisao/la:
Hejla,

Ja ču svakih 15 dana na novo aktivirati tu zonu i nije potrebno više nikoga zvati. Ograničenje po visini je 6000 ft AMSL a zona ce biti aktivna od ponedeljka nadalje, svaki dan od 11 do 19 sati sve dok sam u Istri.
LP,
Airie

Svaka čast plaćam piće :beer:
Nadam se samo da su to prihvatili. Mi smo to probali napraviti za Grobnik ali nije upalilo : unknown:
Lp

Vrh

PostPostano: pet 06 srp, 2018 17:42 
Offline     DHV 2

Pričao sam sa Tonijem Zlopaša i stvar je napravljena uz njegovu asistenciju. Pošto je zona ista kao Istra 2 uz ista ograničenja stvar nije komplicirana. Uz to su u igri i drugi, novi dogovori. Izmedju njih i da se pogleda mogućnost rezervacije zračnog prostora iznad Kaštelira sa bilo kojim mogućum ograničenjima po visini a koja su višlja od 1000ft AGL.

LP,
Airie

Vrh

PostPostano: sub 07 srp, 2018 11:48 
Offline     DHV 2-3

Član od: uto 01 ruj, 2009 9:34
Dao Palac gore: : 513 / Palac dolje: : 2
Dobio Palac gore: : 376 / Palac dolje: : 3
Skrenuo bih pozornost da je osoba koja je aktivirala zonu odgovorna za aktivnosti koje se dogadjaju u toj zoni, sto znaci da se svi moraju javiti, primjerice za slucaj prekida aktivnosti u zuni zbog gasenja pozara.

To je nesto sto ni meni nije bas sjelo kad smo komentirali s kontrolom, al' hajd' da vidimo...

U svakom slucaju pozdravljam trud ekipe koja je do sad pazila na nas da jezdimo istarskim plavetnilom i pozdravljam inicijativu "nove" ekipe :crazy:

Vrh

PostPostano: pon 09 srp, 2018 10:43 
Offline     DHV 2

Prica se nastavlja s novim razvojem:
Toni Zlopasa je pricao s kontrolom letenja Pula i na zalost Ad Hoc rezervacija prostora ne prolazi. ALI u toj prici su se svi slozili da je moguce preko AMC portala koristiti postojecu ZONU ISTRA 2.
Od danas na dalje mi je dodeljena mogucnost normalne rezervacije postojeceg zracnog prostora ZONA ISTRA 2 na jedan dan s time da treba dan prije rezervirati taj prostor.

Sta to znaci za letace: opet imamo aktivnu ZONU ISTRA 2.
Uvjeti:
1. Molim da mi se javite dan prije ako imate namjeru letenja u Istri da se putem AMC portala aktivira zona.
2. Sve ostalo kao u proslosti: zovite na sam dan letenja da se obavjesti Pulu o pocetku aktivnosti i
3. javite nakon sljetanja da se aktivnost odjavi.

LP,
Airie
0989228081

6 Palac gore: : _Kex_, gburazer, inja, Laminar, Mari(j)o, vedran_zgela    
Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Time zone: Europe/Zagreb

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.