»

PG linkovi

Vrijeme/prognoze (forum)

Vrijeme/prognoze

Logo
Sada je: pon 20 kol, 2018 7:26.

Time zone: Europe/Zagreb [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 102 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Povratak velike ptice
PostPostano: čet 24 stu, 2016 21:19 
Offline     DHV 2

Član od: uto 09 ruj, 2014 22:22
Dao Palac gore: : 115 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 520 / Palac dolje: : 0
A to će biti pod obavezno tj.to planiram ako ništa svaki vikend , ali tek tamo negdje u prolijeće
ako sve bude išlo kako treba. A do tad ima još previše posla od sređivanja hangara do košenja i
ravnanja piste, a moram i kanal na prilazu zasuti tj.premostiti. Za sad sam još na čekanju da vidim šta
će se događati na planu prave zračne luke od strane mjerodavnih, a to bi trebao saznati ubrzo.
A ako ništa Dr. i kolega Pilot je dao na korištenje njegov hangar , stol i stolice, a i svu ostalu
pomoć, a ja mogu kositi i napraviti velike gradele i eto. Gdje češ lijepše od letenja oko ušća
Neretve u more, i iznad mora uz lagani Maestral, a odozgo uživaš u pogledu na jata ptica u zraku,
riba u moru i deltu Neretve. Jedva čekam i siguran budi da ću to požuriti koliko se može.
Još samo ako uspijemo malo omekšati nebo iznad Grada na jugu i biće super, a i za to ima nade.

LP Mladen

1 Palac gore: : dr zdravko    
Vrh

PostPostano: ned 27 stu, 2016 16:01 
Offline     DHV 2

Stvari oko aerodroma se zahuktavaju polako ali sigurno za sada, eto toliko zasada o tome sad to igraju veći igraći hahaha.
A ja se evo malo zezao pa malo probao popraviti groznu snimku probnog leta od neki dan.

LP MLaden

Vrh

PostPostano: sri 30 stu, 2016 7:17 
Offline     DHV 2

Kada se neradi ništa pametnije, a od letenja zbog jake bure nema ništa, e onda se
ako ništa izmisli nešto da bi se makar nešto događalo. Ako ništa prave se aluminijski
riječnin čamci i slične stvari. Bitno je da se nešto događa.

LP Mladen

3 Palac gore: : hrvoje.vt, SrečkoJ, zlatko2508    
Vrh

PostPostano: pon 05 pro, 2016 7:50 
Offline     DHV 2

Subotu sam išao letjeti ali je bilo nekakvo šugavo oblačno vrijeme bez daška vjetra i ja nisam naravno odletio nimalo, poučen onom starom kad ti se nešto ne leti a ti najbolje niti nemoj letjeti hahaha. Dođe Nedjelja prelijepa sunčana isto tako bez daška vjetra kao stvorena za letenje, kad oko 11 zove Daćak hajmo djevojćice hajmo djećaci, i kao i uvijek ludilo počinje.
Od tog trena dan ide nekim sasvim novim i nenadanim smjerom hahaha. Istina nisam letio ali i ovo je isto prelijepo, a i dobili smo ideju da drugi put pođem i ja sa trajkom pa da ga u vožnji po jezeru snimam iz zraka e to bi bilo ono pravo.
Svakako i ovako i onako smo na putu što ga onaj u podlozi opjeva hahaha.

LP Mladen

8478 anno

9 Palac gore: : ada, bmutak, dr zdravko, Dragan Sepac, flyingzeko1, hrvoje.vt, kbelcar, SrečkoJ, zlatko2508    
Vrh

PostPostano: pon 05 pro, 2016 10:31 
Offline     DHV 2

Član od: ned 28 stu, 2010 8:56
Dao Palac gore: : 651 / Palac dolje: : 17
Dobio Palac gore: : 75 / Palac dolje: : 12
moj sledeči projekt je pravljenje air boata. več dugo se spremam, imam neke mašine Hirth 32 ks , Rotax 357, trabant Molzon 45 ks ali trebala bi jača mašina pa ču se vjerojatno odlučiti za Suzuki Swifta 70 ks, nažalost ograničena financiska sredstva odugovlače taj projekt ali ako bog da zdravlja biče i on ostvaren !!!

Vrh

PostPostano: pon 05 pro, 2016 16:48 
Offline     DHV 2

Vidi brzina samog čamca kako i potrebna snaga motora ovise o puno faktora, ali najvažniji je isto kao i kod običnog glisera faktor dužine glisera. Na kratko dno đaba stavljati jak motor on fizički ide koliko ide a snagom samo dodaješ nosivost.
Isto tako je i ovdje, što duži, đto lakši i naravno što više troši i bolje ide hahaha. Potraži po netu imaš par dobrih foruma na tu temu gdje oni stavljaju gore Brigsove motore od kojih 20 ks i sa njima se utrkuju. Stim da ovdje uzmeš u obzir i promjer propelera, tj. što veći to bolji potisak isto kao i na trajku.
Sve u svemu fin je osjećaj vozikati se sa time po jezeru ili rijeci, ali meni isto ništa nije ravno letenju hahaha.
Ja bi si remimo jako rado napravio jedan Cepelin sa jedno 4 mjesta.

LP Mladen

Vrh

PostPostano: pet 09 pro, 2016 20:47 
Offline     DHV 2

Jučer lijep i sunčan dan ali isto malo prohladan. Letio sam svega pola sata jer sam se kao prvo dobro smrzao tamo gore,
ah bezveze navukao sam samo one tanke radne rukavice tako da su mi se prsti odma smrzli i gotovo. A pored toga jučer sam
postavio assiste za A linije koje sam dobro odmjerio da ne natežu A linije u letu ali nisam računao na to da će se glavne
gurtne istegnuti ,tj.stegnuti čvorove i otpustiti gurtne prema gore te teko pritegnuti asistenciske špagice, tako da sam čitavo vrijeme letio kao pod spidom hahaha, brzinom više kao avion nego paraglajd. I definitinvno moram još malo prilagoditi prednje sjedište nekako mi nepaše položaj.

LP Mladen

2 Palac gore: : dr zdravko, hrvoje.vt    
Vrh

PostPostano: pon 19 pro, 2016 8:02 
Offline     DHV 2

Jučer oko podne kod Daćka na livadi. Sunce, nije more. Brdo. Polje, i dan nemože nego takav. Ahahaha kako li bi naši vrli jezikoslovci nazvali ovaj izričaj. Letjelo se, bilo je prelijepo sa naglaskom na i, i napunio sam malo baterije.
Malo sam prepravljao siceve tako da sam konačno imao lijep sjedeći položaj da ga ne nazovem ugodnim, pošto sam tapetaru odnio tapicirunge siceva da ih prepravi, a on to naravno nije stigao napraviti tako da sam pod cijenjeu pretilu guzu koja i onako nebi ostala nažuljana podbacio komad spužve. Poanta je da kad ti ništa ne oduzima lijepotu letenja naprimjer neudoban položaj u sicu, možeš uživati u lijepotama krajolika dok Rotax prede na oko 3500-4000 okretaja lagano niz vjetar i održava visinu leta, a ti pićiš sa kojih 46-48 km\h. Na temparature ispušnih plinova, i glava i ne pogledavaš jer sve radi tako lijepo da to netreba kvariti. Hahahah samo lijepota , letenje.U biti i nečujem motor iza sebe, samo osjetim kako mi se hladni zrak kao ledena voda provlači između šavova na rukavicama i lagano mi pothlađuje palčeve na rukama, a obraze rumeni kao dobro jako crno vino.
Ajoj da sad nemoram pod vodu uživao bii sam u ovoj svojoj prozi ahahah.
Ali eto ostavljam je vama a ja odo jedno 4 sata muda ladit na 13 stupnjića vodenih. :dash:

LP Mladen

io 10075

3 Palac gore: : Dragan Sepac, SrečkoJ, toni    
Vrh

PostPostano: sub 24 pro, 2016 23:31 
Offline     DHV 2

Sretna vam svima Badnja većer i Božić i još puno lijepih letova u narednom tjednu. Ja evo danas nisam nikako uspio otići na letenje ali sam se zato makar poslovno okupao Hahaha-

LP Mladen

3 Palac gore: : hrvoje.vt, jrabic, zlatko2508    
Vrh

PostPostano: ned 01 sij, 2017 8:37 
Offline     DHV 2

Sve Najbolje svima u NOVOJ, ja svoju dočekah virozno,al i to mnešto znači. Preležah skoro tjedan dana,
pogledah hrpu filmova, tako da sam ispucao svoju dozu ležanije za ovu godinu, znaći očekivati je da u ovoj
novoj budem HiperAktivan Ahahahaha SRETNO.

2 Palac gore: : dr zdravko, Vulkanizer    
Vrh

PostPostano: uto 10 sij, 2017 18:48 
Offline     DHV 2

Nisam ja zaboravio letenje samo mii je hladno i na zemlji a kamoli ne gore hahaha. Evo opet sam malo obilazio budući aerodrom, ali radovi su još na čekanju. Uspio sam izdržati samo dva min izvan auta da okinem tri slike, istina bilo je to u subotu kada je bura bila skoro u naponu snage. LP Mladen

slika

slika

slika

Vrh

PostPostano: čet 23 vel, 2017 16:24 
Offline     DHV 2

Konačno nakon jedno dva mjeseca neletenja malo sam uspio probijajuči se kroz blato i vodu poletjeti, tj. provesti jedan satak u zraku. Konačno. Da samo da napomenem poslušao sam Tonija i prvo pišem u Notepadu, ispravljam pa postam a ne mojim redom prvo postam pa onda milion puta ispravljam hahaha. Ah ovo radim samo zato što sam sve oko pripreme letenja zajebao pa makar ovo neću hehe. Kamera je dosta stajala tj 2 mj i isključivao sam bateriju tako da je zbrkala sve moguće postavke od slike do datuma i vremena, a i čini mi se da se nekak i ona poželjela neba jer je stalno gledala prema gore . Ma ionako je bilo nekakvo ljigavo vrijeme. Uspio sam nekako i radio vezu sj., tako da sam ostao samo na mobitelu koji je hajde srećom ostao raditi preko bluetotha, sa kacigom tako da sam makar tako mogao komunicirati. Ma i ekran na mobu mi se ugasio i pored Flyme tako da ništa nisam niti vidio od podataka bitnih za let, a nisam ga mogao pobuditi zbog glupih al toplih rukavica. Uglavnom Odvezu me u polje đipom koje je napola po vodom da ne zaserem gospodara prstenova, i ja onak nježno postavim krilo i sve pripremim. Zagrijem mašinu gas i krilo mi ode lijevo. Vjetar mi je malo u bok jedno 20 stupnjeva, ali što zbog blata ,a što zbog vode sakrivene u travi nemogu direkt pa poliječem poprijeko što je jako teško sa krilom od 43 kvadrata. I tako ja da neteglim sve kroz kaljužu nazad fino krilo samo ponovo postavim gdje je i palo i gas a ono odma lijevo. Ništa zato odem malo pod njega prednjim kotačem malo desnu stranu prikočim, po gasu i sa svega par km\h polijećem, To je bilo detinitivno premalo brzine za ovo krilo koje je podosta brzo, a uz jak potisak sam ga još dodatno rasteretio tako da sam mu malo i prelagan u tom trenu zato se tako jako i zaljuljalo ljevo-desno. Nisam ga htio stabilizirati pritiskom na komande pošto sam i onako bio prespor, nego sam ga samo pustio da samo dođe sebi. Ovo nebi nikako preporučio onima koji su osjetljivi na valove i dobiju morsku bolest hahaha. Sve u svemu na kraju sam ipak pored osjetne hladnoće uspio provesti gore satak vremena, i potrošiti čitavih 5 l mješavine. Slijetanje napravljeno odlično i bez pomoći motora iako je sa istim puno lakše jer ispegla sami dodir sa zemljom, al ovaj put sam ga zbog kemijanja oko težišta i jako blatnjave podloge izgasio predostrožnosti radi.Eto sve pregledano, nađoh jednu grešku i postam.

LP Mladen

12014

4 Palac gore: : Dark-O, dr zdravko, Laminar, Vulkanizer    
Vrh

PostPostano: pon 27 vel, 2017 7:16 
Offline     DHV 2

Prognoza je bezveze bar za mene jer svako malo par kapi kiše produžava agoniju. Nevidi se boljitak.
I ima par dana naletim na ovo i nevjerujem jeli san ili java. Jesu li me otamo otrgnuli vanzemaljci
i pobrisali mi sječanja a ovo mi je ostalo u snovima. Koliko ja znam o sebi u Utahu nisam nikada bio
i sam krajobraz nije toliko bitan iako pospješuje dojam i bolje prikazuje personu pilota koju ljudi
neznaju.Ovo sam ja ovo je karika koja mi fali. Il su me klonirali Il je ovo možda vizija pogled u
budućnost neznam, samo znam da se stalno vračam na ovo i čini me tako sretnim. Dođite i vi probajte.

Osječate li ge silu na guzici dok gledate ovo i naginjete se prateći snimak, ako ne tad se kanite letenja,
jer ono nije da bi se drugima pokazivali i dokazivali nego da uživamo u njemu ko je stvoren za to Aleluja.

12103

4 Palac gore: : dr zdravko, jrabic, kbelcar, toni    
Vrh

PostPostano: uto 28 vel, 2017 13:59 
Offline     DHV 3

Član od: uto 25 kol, 2009 8:35
Dao Palac gore: : 1354 / Palac dolje: : 13
Dobio Palac gore: : 4150 / Palac dolje: : 20
Jebo ti sliku ovu, kako si znao da ću se naginjati dok gledam video?

Vrh

PostPostano: čet 16 ožu, 2017 20:14 
Offline     DHV 2

Ne leti se ne šerafa se. Uhh pomalo me hvata luda, u biti već me davno uhvatila, samo se tješim da je friško.
Ovo je ono kada ti se neda raditi oko kuće ono što bi trebao nego se uhvatiš čorava posla. Bio mi od male onako dosta dobar bicikl, ljetos ga komplet sredio i sve na njemu promjenio šta je trebalo zamjeniti, ali vrag neda mira. Tražeči starijoj što studira nekakvu polovnu Nakamuru padne mi napamet da bi i ovaj mogao srediti, tj. ofarbati, i naravno brener u ruke i udri dok nisam skroz skinuo originalnu farbu, i ovo je poliranje žičanom četkom na maloj fleksi poslije dvije ruke antirosta, a potom ide na plastificiranje pošto mi se na kraju ipak neda udarati dvije ruke prajmera, pa dvije baze, a potom za kraj još 4-5 bezbojnog laka. Nemam živaca. Plastifiranje če biti lakše, možda i kvalitetnije, a da nepričam možda i troduplo jeftinije, u biti kao kantica dobrog prajmera, a izbječi ću ono što mi je najmrže jedno 7-8 puta pranje šprice uh to mrzim hahaha. Eto LP Mladen

slika

slika

slika

12349

1 Palac gore: : hrvoje.vt    
Vrh

PostPostano: pet 17 ožu, 2017 9:59 
Offline     DHV 1-2

Član od: uto 08 tra, 2014 17:52
Dao Palac gore: : 177 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 15 / Palac dolje: : 0
Citat:
Sto se boje tice, lakiranje auto lakom je najgori moguci izbor. Ljustit ce se cim ga pogledas, unatoc tome sto te "majstor" uvjerava. Uz to, da ti ispadne kao ovo na slici trebat ces jedno 2 soma kuna laka i pripreme.
Jedina trajna varijanta je plastifikacija, tj powder coat a to se moze samo u jednoj boji radit. Eventualno preko toga neki lak jos stavit ali to ce se opet pocet jako brzo ljustit. Mozda vinil naljepnice ili nesto.

Citat sa: http://www.dropbike.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=97936

Isto treba zastititi sve navoje pa da ne cistis i to posli :)

Vrh

PostPostano: pet 17 ožu, 2017 16:36 
Offline     DHV 2

Pa je tako nekako. Nije baš da će se ljuštitit, to je samo slučaj ako nije dobar prajmer i priprema, ali kad zbrojim da mi treba tri put po pola kile(prajmer,baza,bezbojni lak) i jedno dva litra razređivača za pranje šprice. Ah jedno 700
KN materijala, a za 1000 KN polovna dobra Nakamura ili sl bajk, a gdje je sve ono paljenje i četkanje rame do sada. U biti ovo se na ovako niža klasa bajku Unisovom i neradi ali hajde. Što bi stari rekli Zgubidan. Izgubio sam dva poslijepodneva na rastavljanje i pripremu rama, i još ga imam odnjeti u Metković na plastifikaciju, jedno popodne za sastavljanje, i možda koja print naljepnica da malo razbijem boju. A navoje i rupe od osovine i govrnala sam svakako mislio zaštititi, ko bi to kasnije počistio. Hvala za link. LP Mladen

1 Palac gore: : SZ    
Vrh

PostPostano: sub 22 tra, 2017 6:53 
Offline     DHV 2

Bicikl odavno završen i mala ga već vozi. Jučer i danas sam podosta radio oko aerodroma. Jučer sam slikao napredak
radova, dok danas nisam htio slikati. Bilo je pre brutalno jer sam radio unutrašni dio hangara. Uglavnom brdo smeća,
spužvi za ležanje, madraca, krpa za brisanje i raznog smeča koje su zaposjeli miši. Sa tri velika glodavca sam se sreo oči u oči. Uglavnom kamion smeča za odvesti več riješeno, a za iduči tjedan me čeka još metla iznutra i još malo košnje oko hangara i finiranje. Jučer sam se naljutio i dovezao sam cijev za propust vode u kanalu koju su mi obečali drugi ali kao i uvijek nisu ispunili pa sam se sam morao snači. Sad još samo ostaje da mi po njoj istresu kamion materijala, nekog pa da napravim put preko kanala, i da mi konačno može doći malčer,tanjurača pa greder.

LP Mladem

http://s491.photobucket.com/user/mladenp/Para%20Trike/Aerodrom/story

12547

8 Palac gore: : Dark-O, david, dr zdravko, hrvoje.vt, jrabic, SrečkoJ, SZ, zlatko2508    
Vrh

PostPostano: pon 24 tra, 2017 7:07 
Offline     DHV 2

I malo po malo sa znatnim bolom u leđima, ali to tako mora kad se nema mira niti Nedjeljom, završavam onaj dio poslova koje mogu ja sa svojim rukicama samostalno završiti. Danas sam iako to nije dobro raditi, ali jesam jer sam morao da bi mirno zaspao većeras pomeo i počistio hangar. Ostade mi još Dezinsekcija i Dezinfekcija prostora, nekakav trajni oblik zaštite od glodavaca, postaviti vjetrulju, i poravnati kada mi naspu prelaz preko kanala. I to bi bio sav ili skoro sav dio mog posla oko Aerodroma, ostalo se večinom radi strojno. Eto još malo pa gotov hardver ali ostaje mi još podosta softvera. E to ču gledati nekome uvaliti pošto sam ja rođeni hardveraš hahaha.

slika
slika
slika
slika
slika

LP Mladen

10 Palac gore: : Dark-O, david, dr zdravko, hrvoje.vt, jrabic, Maslina, SZ, vedran_zgela, zlatko2508, zoli    
Vrh

PostPostano: uto 02 svi, 2017 21:15 
Offline     DHV 2

Malo je zemlja premokra za kopanja ali nisam imao mira pa sam i danas malo radio tj. zatrpao
sam cijev u kamalu da ju ne slomi kad naspe tucanik iz kamiona. Još sam malo kosio sa trimerom
okolo dok nije nestalo goriva u agregatu i postavio sam prvu vjetrulju. Je mala i bezvezna ali služi svrsi hahaha.

LP Mladen

slika

slika

slika

9 Palac gore: : Dark-O, dasso, david, hrvoje.vt, jrabic, Laminar, Maslina, vedran_zgela, zoli    
Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 102 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Time zone: Europe/Zagreb [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: