»

PG linkovi

Vrijeme/prognoze (forum)

Vrijeme/prognoze

Logo
Sada je: sri 26 ruj, 2018 5:06.

Time zone: Europe/Zagreb [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: 777 Queen 2
PostPostano: pon 02 srp, 2018 13:42 
Offline     DHV 2

Član od: uto 01 ruj, 2009 17:57
Dao Palac gore: : 78 / Palac dolje: : 2
Dobio Palac gore: : 504 / Palac dolje: : 5
Jučer sam ima čast probat 777 Queen 2 (ML size) i evo kratko mojih dojmova. Prije svega valja napomenut da sam letio Rooka 1, Rooka2, Knighta, Queena 1 i Kinga. Zaista mi nije jasno na temelju čega su Valići složili Queen 2 ali moram priznati da se u svemu razlikuje od prethodno nabrojanih modela.
Testni let obavio sam na Semiću, trajao je cca 2 h, a tijekom leta koristio sam Ozone Ozium 2, dakle bio sam na cca 102 kg (koristio sam i balast od 4 l jer je prognoza najavila malo jači vjetar).

Dizajn krila više podsjeća na nasljednika Kinga, nego na nasljednika Queena 1. Komore su dosta uvučene i manje su od komora na Kingu, a sam profil krila također ukazuje da se radi o glideru koji ima sportskog duha.

Na samom startu sam vukao A gurtne (3 linije) međutim krilo se nije formiralo kako sam htio, stoga ga sam bio primoran vući samo dvije linije od A gurtne i Queen je u tren oka bio poviše mene, spreman za let. Već u prvom zavoju osjetio sam da se radi o Superb modelu jer je na samo malo potezanje komande, Queen okretao u željenom smjeru. Kako bi provjerio finesu pustio sam glider i letio prema rubu grebena konstantno provjeravajući propadanje na instrumentu i u odnosu na šumu. Oduševila me finesa i brzina C glidera, koja se definitivno može nositi s ozbiljnim D gliderima (King i sl).

Kod gore nabrojanih modela problem su mi stvarala manja dizanja (osim kod Kinga), a to je pogotovo bilo naglašeno na modelu Queen 1, međutim sa Q2 je to neka druga priča. Glider prepoznaje i reagira na manje dizanja i s vrlo malo komande i korekcije u sjedalu penje bez ikakvih problema, dok je kod većih dizanja potrebno pravovremeno reguliranje pritiska na vanjskoj komandi. Primijetio sam da krilo ima tendenciju njihanja na rubovima (laički rečeno radi) ali u niti jednom trenutku nisam osjetio nestabilnost ili neku nelagodu.
Kod većih zavoja (probao sam par mini wingaca) glider pokazuje okretnost, brzinu i preciznost na komandama. Odradio sam dva manja zatvaranja, koja se otvaraju samo uz pomoć komandi, ali glider nema tendeciju pretjeranog naginjanja i ne pokazuje porinjanje (barem ne ovih par metara koliko je bio zatvoren).

Speed je jednak kao kod Kinga, prvi dio pokazuje pristojno ubrzanje, a glider dobije na stabilnosti i čvrstini, dok je krajnji dio (druga stepenica) jednaka kao kod Kinga. Pri naglom puštanju speeda glider jednostavno nastavi s letom bez propinjanja ili zarona, kao što je slučaj kod Kinga, a pogotovo kod Q1. BC sistem koji se koristi kod speeda po meni bi mogao bit kraći ili barem neke svjetlije boje.

U zavojima i penjanju krilo pokazuje nevjerojatnu stabilnost i upravljivost, dok je u ravnom letu naglašena finessa i nevjerojatna brzina za tu kategoriju glidera.

Osobno sam mišljenja da se radi o top C glideru, koji se bez problema može nosit s ozbiljnijim D gliderima. Mislim da će svaki vlasnika Queena 2 bit zadovoljan krilom, jer su zaista služili revolucionaran glider.

Toni, zaboravio sam gdje sam ostavio glider, možda ga pronađem krajem godine pa ti ga vratim :-).

8 Palac gore: : gburazer, hrvoje.vt, hrvoje87, Maslina, The Ozone Scraper, vedran_zgela, VedranMRi, Šokre    
Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Time zone: Europe/Zagreb [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: