»

PG linkovi

Vrijeme/prognoze (forum)

Vrijeme/prognoze

Logo
Sada je: sri 14 stu, 2018 22:51.

Time zone: Europe/Zagreb

Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koordinator letenja i ilegalni instruktori
PostPostano: uto 12 srp, 2016 23:33 
Offline     DHV 2-3

Član od: pet 28 kol, 2009 10:53
Dao Palac gore: : 494 / Palac dolje: : 8
Dobio Palac gore: : 1284 / Palac dolje: : 11
Mari(j)o je napisao/la:
Znas..opasan je ovo sport..i svaka greska se placa..skupo..pilotska dozvola te ne stiti od sranja koja ti se mogu dogodit....osim sto ti omogucuje da ako gines gines po zakonu..a protiv sam toga...svatko od nas mora sam prosudit..procijenit...sto moze a sto ne moze..osobno mi je u planu stjecanje dozvole..i to cu odradit...al opet ponavljam...to me nece zastitit od svih opasnosti koje me ocekuju u zraku..nit cu radi dozvole bolje moc reagirat na neke sutuacije..

Mari(j)o, nemoj ovo krivo shvatiti, ali adrenalin koji te sad pokreće nije ono o čemu trebaš sanjati u letenju. Položi, dobrodošao u jato ...

http://www.knjigovodstveni-programi.hr
http://www.kronwin.hr
http://www.opz-stat-1.kronwin.hr/
http://www.hub.kronwin.hr/
http://www.dbasewinner.eu

1 Palac gore: : Poli    
Vrh

PostPostano: sri 13 srp, 2016 0:01 
Offline     DHV 2

Član od: uto 25 kol, 2009 9:41
Dao Palac gore: : 261 / Palac dolje: : 4
Dobio Palac gore: : 845 / Palac dolje: : 3
Malo sam stariji pa se sjecam da smo vec tri-cetiri puta razvijali ovu temu, uglavnom na ovaj isti nacin. Dozvolite da pokusam prevesti na hrvatski ovo sto Bruno pokusava reci. On je specijalac pa je naviko prvo pendrekom a onda pitat osobnu.

Pitanje da li je OK ako uz instruktora zavrsis na drvetu - naravno da nije OK, i jednako ces se strgat bio instruktor tamo ili ne. Kljucna razlika - ako je instruktor tamo puno je manja sansa da ce do tako necega uopce doci!

Bruno, ono sto ti moras shvatiti je da ne zive svi u Zagrebu. Imas mlade decke koji vole letenje i za to bi zrtvovali i materijalne i nematerijalne stvari. Uostalom, tko je ovdje bez tog grijeha nek prvi baci kamen. Oni ne razumiju i ne mogu razumjeti sto znaci dobit otkaz jer si strgan vec 2 mjeseca, ne gledaju od cega ce im familija sutra zivjeti, ne pitaju se kako ce za 20g s umjetnim kukom kojeg su zaradili na samoukom letenju. Nisam ni ja kad sam imao 25. Onda sam strgao kicmu, pa me to malo centriralo. Pa sam ostario, pa djeca, itd. pa sad drukcije gledam neke stvari ali jos se sjecam kakav je intenzivan osjecaj zivota bio riskirat start na jakom jugu na Triblju. Malo kad se zazelim tog osjecaja sjetim se tko sve danas ovisi o mom zdravlju pa me brzo prodje, al s 25 mogo si ti stari moj meni tupit o sigurnosti koliko si htio nista te ja ne bi cuo.
Ali ti isti decki nemaju para za putovat do Zagreba, ne mogu naci vremena, a fala Bogu interesa sa strane instruktora za otici dole nema. Sad ti meni Bruno reci, OK, slazem se s tobom, nije dobro letit bez instruktora ali ako vec ljude za to prozivas, koja je alternativa? Jednostavno rec "sorry stari jebiga preseli u Zagreb pa leti!" Ljudima treba ponudit lako dostupnu (financijski, prostorno, vremenski) pravu skolu pa ko nece onda na njega mozes djonom. Ovako, djonom mozes samo na onog kretena koji misli da zato sta jedva zna poletit gliderom moze po Gospicu lijepit plakate za skolu paraglidinga. A i to ne mozes ti nego Dario T. Njega treba pitat zasto vec nije. U konacnici, tamo su prije par godina "instruktori" bez licence "obucavali" i GSS (valjda da ih mogu bolje spasavat), a za to u Agenciji znaju.

Dok god postoji vakuum s dostupnosti skole dotle ce se uvijek nac netko da ga popuni. Stara narodna - kad je rat, najiskusniji je kirurg pa makar bio i mesar.
Druga dimenzija, da se maknemo od sigurnosti, je kvaliteta dozivljaja koju ti pruza dobra obuka. Naravno, kao samouk mozes cijeli zivot gluvarit na 100m iznad rodne kuce ali nikad neces naucit ono sto treba da bi u jedno popodne preletio svoju, pradjedovu i prababinu kucu (koji nisu iz istog sela, da se razumijemo), dugu pokraj sebe ces vidjet jedino na Pintarovim slikama i tako dalje, kuzite kaj ocu rec. Ko da imas Ferrari za koji ne znas da postoji ista osim prve brzine.

E sad, tandemi, to je druga prica. Kad se sam spickas, tvoja stvar. Sam pao, sam se ubio. Ako se vas dvojica "letaca" dogovorite pa se idete skupa ubit, meni isto OK. I sam sam letio tandem bez rezerve ali s kolegom pilotom, obojica smo znali sve rizike i zasto to radimo. Ali ako uzmes letit nekog "civila" za pare ili da bi dobio p..ke i pritom nemas atestiranu opremu, rezervu, dozvolu itd. stari moj ja cu te odmah kazneno prijavit a i na licu mjesta cu putniku objasnit s kim i cim ide letit. Zapitaj se, bi li ti usao u avion da te na ulazu doceka pilot i kaze ti "dobro dosli znate ja cu letit, nemam bas dozvolu za ovaj tip aviona, ne radi nam jedan motor najbolje ali bit ce to OK, dosad sam oba puta uspio".

Sto se spasavanja tice nema problema, ja prvi cu ic po nekog ko je zapeo negdje, svakom se dogadja, meni preko nekoliko puta. Ali ako ja moram placat tvoje spasavanje a ti si toliko bahat da mislis da sve znas i da ti ne treba skola...e, prika, necemo tako! Ali opet Bruno to necemo rijesit mi ovdje nego je to pitanje za pravnu drzavu. Dodje GSS po tebe, pa pogledaju - imas dozvolu, pod nadzorom si instruktora, OK, drugi put pazi i sretan put. Samouki si majstor - moze prijatelju, naplata spasavanja po pravilniku-tom-i-tom, sat leta helikoptera 10k Eur, sest dnevnica 3000kn + naknada za opasnost, troskovi obrade na hitnom prijemu 2000kn min. pa ces brzo shvatit da skola i nije tako skupa. Tu bi razuman covjek opet ocekivao neki angazman Agencije...
Operatere letjelista smo vec imali, nije bilo bas neke srece samo komplikacije. Kad lupis po dzepu brzo se indijanci smire. Pricajmo radje o letenju.

occasio praeceps,
experimentum periculosum,
iudicium difficile.

Hipokrat, Aforizmi

12 Palac gore: : damir.horvat70, Flyingbear, Franco, gburazer, ibanjac, isantek, mmihin1, Sinisa, The Ozone Scraper, vedran_zgela, Vulkanizer, zoli    
Vrh

PostPostano: sri 13 srp, 2016 0:23 
Offline     DHV 1-2

Član od: čet 18 vel, 2016 19:18
Dao Palac gore: : 35 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 9 / Palac dolje: : 0
Roman Lavriv je napisao/la:
Mari(j)o je napisao/la:
Znas..opasan je ovo sport..i svaka greska se placa..skupo..pilotska dozvola te ne stiti od sranja koja ti se mogu dogodit....osim sto ti omogucuje da ako gines gines po zakonu..a protiv sam toga...svatko od nas mora sam prosudit..procijenit...sto moze a sto ne moze..osobno mi je u planu stjecanje dozvole..i to cu odradit...al opet ponavljam...to me nece zastitit od svih opasnosti koje me ocekuju u zraku..nit cu radi dozvole bolje moc reagirat na neke sutuacije..

Mari(j)o, nemoj ovo krivo shvatiti, ali adrenalin koji te sad pokreće nije ono o čemu trebaš sanjati u letenju. Položi, dobrodošao u jato ...

Iskreno...letim jer volim letjet...posto volim letjet polozit cu i taj ispit...tu samo zastupam svoje stajaliste da za ostanak na drvetu nije krivo imanje ili neimanje dozvole..nikakav adrenalin me vise ne pokrece nit sam u ovom sportu radi toga sto volim da me puca ...

Vrh

PostPostano: sri 13 srp, 2016 0:58 
Offline     DHV 1-2

Sad cu i ja jos nesto napisat...nem 25 god...imam strganu kicmu i sjebane kukove..dite za koje brinem..i ove konstatacije..mladi..balavi..puni sebe ne vrijede u mom slucaju...letim skoro godinu dana..cca 70 h...i pitam..tko to..koja agencija moze doc kod mene u Liku...i cuvat sve i jedan start da me sprijeci da odletim..i nastradam...ove opservacije o tome kako samouk nec preletjet preko babine i dedine kuce su bzvz..totalno promasene..i navode vodu na mlin pg skola koje su nama iz ruralnih krajeva nedostupne...skupe...itd.itd..navodit da bi gss trebala naplacivat izlazak na teren u nasem slucaju je malo zesca glupost..trosak je trosak..i mene kao clana lokalne zajednice..kao poreznog obaveznika ne bi trebalo interesirat je trosak ucinjen opravdano da ga snosi zajednica ili neopravdano da ga snosi pojedinac...izvoli..bavi se sa cime god hoces..postuj pravila i norme al ako ti se sto desi..svoje troskove sam snosi..ovo nije preserans...vec moje razmisljanje...

Navodim jos jednom...polozit cu ispit za pilota parajedrilice...

Vrh

PostPostano: sri 13 srp, 2016 1:36 
Offline     DHV 2

Mari(j)o je napisao/la:
dite za koje brinem..i ove konstatacije..mladi..balavi..puni sebe ne vrijede u mom slucaju...letim skoro godinu dana..cca 70 h...

Stari moj, i ako nemas 25 godina, sa godinu dana i 70h u zraku ne samo da si balav nego ti je mozda i pelena puna. Ako imas dijete za koje brines i ides se bavit necim opasnim bez postene obuke sta si onda nego pun sebe? Mislim bas mene briga i za tebe i dite, fala bogu uredjena smo drzava pa je samohranim roditeljima lako. Radi sta mislis da je pametno al nemoj mi tu prodavat muda pod bubrege.

Mari(j)o je napisao/la:

i pitam..tko to..koja agencija moze doc kod mene u Liku...i cuvat sve i jedan start da me sprijeci da odletim..i nastradam...ove opservacije o tome kako samouk nec preletjet preko babine i dedine kuce su bzvz..totalno promasene..i navode vodu na mlin pg skola koje su nama iz ruralnih krajeva nedostupne...skupe...itd.itd..

Postujem tvoje pravo na vlastito misljenje.

Mari(j)o je napisao/la:
navodit da bi gss trebala naplacivat izlazak na teren u nasem slucaju je malo zesca glupost..izvoli..bavi se sa cime god hoces..postuj pravila i norme al ako ti se sto desi..svoje troskove sam snosi..ovo nije preserans...vec moje razmisljanje...

Pravilo i norma u Republici Hrvatskoj pa tako i Lici je da za letenje parajedrilicom treba dozvola. I spasavanje spada u "tvoj trosak" ako ti se nesto desi. Ako mislis da bi trebao snositi svoje troskove kako je onda naplacivanje GSS glupost? Nisam siguran da smo se ovdje dobro razumjeli?...

p,
D.

occasio praeceps,
iudicium difficile.

Hipokrat, Aforizmi

Vrh

PostPostano: sri 13 srp, 2016 1:47 
Offline     DHV 1-2

Damjancic je napisao/la:
Mari(j)o je napisao/la:
dite za koje brinem..i ove konstatacije..mladi..balavi..puni sebe ne vrijede u mom slucaju...letim skoro godinu dana..cca 70 h...

Stari moj, i ako nemas 25 godina, sa godinu dana i 70h u zraku ne samo da si balav nego ti je mozda i pelena puna. Ako imas dijete za koje brines i ides se bavit necim opasnim bez postene obuke sta si onda nego pun sebe? Mislim bas mene briga i za tebe i dite, fala bogu uredjena smo drzava pa je samohranim roditeljima lako. Radi sta mislis da je pametno al nemoj mi tu prodavat muda pod bubrege.

Mari(j)o je napisao/la:

i pitam..tko to..koja agencija moze doc kod mene u Liku...i cuvat sve i jedan start da me sprijeci da odletim..i nastradam...ove opservacije o tome kako samouk nec preletjet preko babine i dedine kuce su bzvz..totalno promasene..i navode vodu na mlin pg skola koje su nama iz ruralnih krajeva nedostupne...skupe...itd.itd..

Postujem tvoje pravo na vlastito misljenje.

Mari(j)o je napisao/la:
navodit da bi gss trebala naplacivat izlazak na teren u nasem slucaju je malo zesca glupost..izvoli..bavi se sa cime god hoces..postuj pravila i norme al ako ti se sto desi..svoje troskove sam snosi..ovo nije preserans...vec moje razmisljanje...

Pravilo i norma u Republici Hrvatskoj pa tako i Lici je da za letenje parajedrilicom treba dozvola. I spasavanje spada u "tvoj trosak" ako ti se nesto desi. Ako mislis da bi trebao snositi svoje troskove kako je onda naplacivanje GSS glupost?

p,
D.

Ni na kraj pameti mi nije prodavat mudo pod bubrege..:) sorry sto si to tako shvatio...nit sam nadobudan nit prepotentan...i dalje zastupam tezu da i sa dozvolom nekad neces izbjec situaciju u kojoj se nasao pilot na danasnjem letu...stvar procjene..danak neiskustvu..nije slusao itd.itd...sa ovim...nije te briga..cemu onda pisanje na ovoj temi...osim mozda radi..ja imam dozvolu i ja mogu...ovo sa gss nisi shvatio...opet ponavljam..trosak je trosak..i teza o nenaplacivanju izlaska ako je opravdan je tvoja teza...sto mislis dal nekog tko se ne bavi pg interesira uopce dal je trosak opravdan ili neopravdan.ako ga on placa iz svog dzepa..

Ps. Usro se nisam....upiskio ...mozda :)

Vrh

PostPostano: sri 13 srp, 2016 2:05 
Offline     DHV 1-2

JERKO je napisao/la:
Brunu dajjem potpuno pravo za sve što je rekao,kada su donesene izmjene i dopune pravilnika ukkidanje letjelista odnosno leti di hoćeš je za mene kaubojstina,svi smo imali nekad nešto ali ja u svojih 20 god letenja sam dovoljno naučio kako se treba ponašati,po meni agencija bih trebala ipak doći a ne samo reći"ako dođemo"i vidjeti tko su čiji učenici i dali posjeduju dozvole.Onaj tko posjeduje dozvolu smatra se pilotima parajedrilice,te je odgovoran za svoje postupke,ok,ali svaki teren ima svoje tajne koje bih ipak neka osoba,koordinator ili već uputiti na opasnosti i ostalo,mislim da je s najboljom namjerom agencija tu falila,mene danas Irac zove i objašnjava situaciju na startu u omišu nakon čega mu ja kažem da ne leti,čovjek ode na pivo i super,a dok me nisu kontaktirali bilo ih je svuda,rizik se uvelike smanjio,nitko me ne treba mudrovat o dozvolama,jer kad sam učio letit škole nisu postojale,dakle tko je nešto znao pokazao bih drugom i svi letaci,to je bilo daaaaavno,ali danas imamo centre,instruktore koji svi imaju znanje,zašto divljstvina,bez dlake na jeziku upozorio sam agenciju na mjesta koja su po svemu van kontrole,samozvane instruktore,itd.Ne filozofirajte nego ako netko npr.dođe na Gredi hoću da mi se javi,zašto,,,,radi sigurnosti,najave oblasnoj kontroli,i neda bog mu se nešto desi nitko neće više let it,dakle takve osobe niste ovaj sport.Dakle samozvani instruktori,piloti tandema PRESTANITE nistite ovaj sport.Agencija stroge mjere i setajte,zaposlite mene,ja ću obavljati kontrole,kad ne može drugačije,Forca potpuno si u pravu.

Mislis li stvarno da samozvani instruktori unistavaju ovaj sport..mislis li da ce kontrole i represija na letjelistima unaprijediti ovaj sport...dat mu zamah..privuc ljude u ovaj sport...to se nikad nije dogodilo i nece se dogodit..razmislite malo zasto ti "samozvani instruktori" postoje...i onda si dajte iskren odgovor...inace..nisam imao instruktora..al ga zdusno trazim...

Iskreno se bojim da ce dosta nas koji smo krenuli u ovaj sport pod pritiskom, represijom...nemogucnoscu placanja skole..nedostupnosti iste...biti primorani "okaciti kopacke o klin"

Vrh

PostPostano: sri 13 srp, 2016 2:20 
Offline     DHV 2

Mari(j)o je napisao/la:
i dalje zastupam tezu da i sa dozvolom nekad neces izbjec situaciju u kojoj se nasao pilot na danasnjem letu...stvar procjene..danak neiskustvu..nije slusao itd.itd...

Naravno, slazem se s tim. Samo kazem, govoreci iz svog neposrednog iskustva, da je dosta manja sansa da ce ti se to dogodit ako imas instruktora koji ce ti mozda reci "prijatelju pricekaj jos pola sata sad ti je jako" ili "pazi da ne odes tamo desno tamo ce ti pojacat vjetar zbog utjecaja reljefa". To moze biti razlika izmedju ugodnog jedrenja od dva i pol sata tokom kojih napredujes kao letac i petnaestminutne voznje po rotorima iz koje si samo naucio razlikovat bukvu od graba. Upravo je to kljucno pitanje - procjena - da bi mogao procijeniti trebaju ti kvalitetni ulazni podaci i sposobnost da ih interpretiras na ispravan nacin a tome u pocetku sluzi instruktor koji ce te ako je dobar nauciti razmisljati tako da slicnu situaciju mozes prepoznati svugdje. Na takav nacin lakse i brze, da ne kazem sigurnije, napredujes.

Mari(j)o je napisao/la:
sa ovim...nije te briga..cemu onda pisanje na ovoj temi...osim mozda radi..ja imam dozvolu i ja mogu...ovo sa gss nisi shvatio...opet ponavljam..trosak je trosak..i teza o nenaplacivanju izlaska ako je opravdan je tvoja teza...sto mislis dal nekog tko se ne bavi pg interesira uopce dal je trosak opravdan ili neopravdan.ako ga on placa iz svog dzepa..

Ma kad kazem nije me briga mislim vise u smislu nije lijepo od mene da se mijesam u tvoj privatni zivot. I realno, nije da ja tu mogu nesto promijenit. Bez brige da se idem necim kurcit ova dozvola bi bila zadnja na popisu ;) Uz to 2 ujutro je a radjaonica je napola prazna pa nemam sta radit a ne isplati mi se ic lec ionako me dizu svakih sat i po...

Mislim da bi nam svima bilo bolje da se malo vise pitamo o opravdanosti troska a ne da placamo referendume o definiciji braka i dvaput godisnje izbore. Sto se GSS naplate tice mozda je dobra paralela promet. Imam uredno registriran auto, placam osiguranje za njega. Iz tih para se placa steta koju je uzrokovao moj susjed Mijo koji se prosli mjesec trijezan na mokroj cesti omoto oko stupa sa svojim uredno registriranim BMW-om od 400 konja i zadnjim pogonom. Ja osobno ne volim BMW, ne znam sta bi s 400 KS i ne bi zadnji pogon nikad al Mijo to voli sta cu mu ja nek mu bude, kupit cemo novi stup i sve OK, svakom se moze dogodit. Prica se drasticno mijenja ako je Mijo vozio neregistrirani BMW, pijan i bez vozacke dozvole. Sad kad razmislim, bolje da ga zovemo Mladen (svaka slicnost s estradom je slucajna). U tom slucaju ne pada mi na pamet placat ista za njega, nek supak sam kupi stup a od mojih para nek osiguranje sponzorira PG reprezentaciju.

Mari(j)o je napisao/la:
Ps. Usro se nisam....upiskio ...mozda :)

S ovim novim pelenama sta dobro upijaju ne mos znat dok ne otvoris ;)

p,
D.

occasio praeceps,
iudicium difficile.

Hipokrat, Aforizmi

Vrh

PostPostano: sri 13 srp, 2016 7:05 
Offline     DHV 2

Član od: uto 01 ruj, 2009 17:57
Dao Palac gore: : 78 / Palac dolje: : 2
Dobio Palac gore: : 506 / Palac dolje: : 5
Damjane, po ovom tvom bi prvo trebao kupit auto, zamolit susjeda da te nauci vozit i tek onda možda polagat za dozvolu.
Meni se takav nacin ne sviđa, jer će ta osoba sutra bit problem za sve nas koji smo legalno stekli pravo na upravljanje vozilom te naučili pravila i propise.
Ti pričaš o načinu na koji se letjelo prije 20 godina, a to svakako nije tema ove rasprave.

Pogledaj primjer kako su se dečki iz Osijeka organizirali i kako su stekli, instruktorske dozvole.
Ako imaš 7000 kn, onda pitaj instruktora dali je u mogučnosti doći kod tebe i naučit te letjeti, a ne prvo kupit opremu i praviti se pilot.

Dariu je lako uzet dozvolu nekome tko je prešao 10 m na Japu, a kad treba riješit problem ilegalnih tandem pilota i instruktora onda ga/ih nema nigdje.

Ma neću više pisat ništa na ovu temu, ovo je sramota za HR paragliding.
Pozdrav svima, do neke iduće prilike.

Vrh

PostPostano: sri 13 srp, 2016 9:29 
Offline     DHV 2-3

Član od: ned 27 lip, 2010 9:27
Dao Palac gore: : 233 / Palac dolje: : 22
Dobio Palac gore: : 308 / Palac dolje: : 78
Pa ljudi moji sve je propisano zakonom,svim svojim nekadašnjim početnicima kažem da se obavezno jave lokalnom leta u određenog mjesta za letenje,agencija je napravila uslugu što se tiče letjelista ali nije dala za pravo da ljudi uče samostalno,lete tandeme samostalno,svima se može desiiti,ali pilotima s dozvolom sigurno u manjem postotku,javite se najbližim centrima jer oni postoje za vas,ako iskreno volite sport izdvojiti će te financije za tečajeve,manje piva,ulozite u svoje znanje,letenje na crno nosi za sobom mnogo problema,izbjegnite to
Moj početnik je to očito zanemario,letio je na Gredi uz mene,ali otišao je na drugi teren bez da pita kako tamo zna biti,i naravno,ishod neznanja su nepotrebni problemi,srećom bez posljedica,ali nadam se da se više neće ponoviti.Dario ipak se dešava što smo pričali,treba reagirati,mislim da je izmjena pravilnika o letjelistima pogrešan potez,po meni treba biti osoba,koordinator ili već,činjenica da se zbilja zadnje vrijeme desavaju nezgode,postoji razlog,agencija reagirajte,pišem dobronamjerno

Lp. Jere

Vrh

PostPostano: sri 13 srp, 2016 10:46 
Offline     DHV 2-3

Član od: uto 01 ruj, 2009 9:34
Dao Palac gore: : 513 / Palac dolje: : 2
Dobio Palac gore: : 376 / Palac dolje: : 3
Ajd' da se konačno oglasim.

Tek nedavno sam shvatio da se,za mog životnog vijeka,stvari neće promijeniti. Ova prepiska je nešto kroz što smo već nekoliko puta prolazili, s istim obrascima. Sjedne strane isti akteri koji odvajaju trud i vrijeme objasniti,s druge strane, uvijek novim akterima koja je poanta priče (jer priča nije represija, već progres, letiti brže-više-jače, a sigurnije).

Priznajem, umorio sam se i nemam više volje objašnjavati ikome da nakon kenjanja moraju obrisati dupe jer će inače imati posljedice. Dosadno mi je objašnjavati na koju stranu da ga brišu i zašto. Koji je papir bolji i zašto.

Agencija će na terenu biti prisutna koliko može i budite sigurni da će istresti iz gaća na koga naleti. Ostali će proći lišo bez punti (ili će ih Doc sašiti...).

Š

2 Palac gore: : jrabic, Poli    
Vrh

PostPostano: sri 13 srp, 2016 11:30 
Offline     DHV 2-3

Član od: pet 28 kol, 2009 10:53
Dao Palac gore: : 494 / Palac dolje: : 8
Dobio Palac gore: : 1284 / Palac dolje: : 11
a čovjek se i proslavio, regija piše : http://mojusk.ba/uspjesno-okoncana-akcija-gss-bihac-pronaden-pilot-paraglajdera/

http://www.knjigovodstveni-programi.hr
http://www.kronwin.hr
http://www.opz-stat-1.kronwin.hr/
http://www.hub.kronwin.hr/
http://www.dbasewinner.eu

Vrh

PostPostano: sri 13 srp, 2016 12:13 
Offline     DHV 2

Član od: uto 22 svi, 2012 23:26
Dao Palac gore: : 138 / Palac dolje: : 6
Dobio Palac gore: : 692 / Palac dolje: : 17
Ma sta ce vam agencija i Dario napraviti? Od ljudske gluposti lijek nemaju ni oni ni nitko drugi.

Lokalni piloti su ti koji dopustaju bilo kakvo desavanje na terenu. Pocetak i kraj price.

Dovoljno je jedan pilot u zajednici da napravi promjenu. Ne treba nikada nitko iz agencije na teren.

2 Palac gore: : Poli, VedranMRi    
Vrh

PostPostano: sri 13 srp, 2016 12:40 
Offline     DHV 1-2

Airie je napisao/la:
Ma sta ce vam agencija i Dario napraviti? Od ljudske gluposti lijek nemaju ni oni ni nitko drugi.

Lokalni piloti su ti koji dopustaju bilo kakvo desavanje na terenu. Pocetak i kraj price.

Dovoljno je jedan pilot u zajednici da napravi promjenu. Ne treba nikada nitko iz agencije na teren.

Jedan od smislenijih upisa...ako ne i jedini..

Vrh

PostPostano: sri 13 srp, 2016 13:40 
Offline     DHV 2-3

Član od: pet 28 kol, 2009 10:03
Dao Palac gore: : 683 / Palac dolje: : 2
Dobio Palac gore: : 899 / Palac dolje: : 6
Pitanje, koliko letača ima u Lici koji nemaju dozvolu, a željeli bi ju ostvariti? Moglo bi se srediti da nekoliko instruktora dolje kod vas napravi letački kamp i tako približi poštenu obuku za one koji žele i nešto naučiti i da legalno dođu do dozvole.
Pozdrav Profa

5 Palac gore: : Airie, Boro, johnnyquid, kbelcar, Vulkanizer    
Vrh

PostPostano: sri 13 srp, 2016 16:15 
Offline     DHV 2-3

Član od: sri 14 lis, 2009 8:20
Dao Palac gore: : 54 / Palac dolje: : 13
Dobio Palac gore: : 383 / Palac dolje: : 56
Pozdravljeni,
nesreče ili ti sranja dešavaju se u svakom sportu.. imao ti dozvolu ili ne, instruktora u blizini ali iskusnijeg kolegu pilota ...kad neko odluči letiti nema toga boga koji če ga u tome spreječiti.. ali izgleda da ima boga koji mu u riskantnoj sitvaciji rješava glavu. Da crna kronika voli pisati o nesrečama u našem sportu je svima odavno jasno...
GRS ovih dana ima poprilično posla u CRO i SLO sa planinarima, raznim sakupljaćima ljekovitg bilja pa se o tome ne piše previše.

No kad se nezgoda dogodi neglede koji je naš kolega imamo smolu...sranje.. potrebno je reagirati odmah kako bi mu se čim prije pomoglo...
Večina pilota jako malo daje na svoju sigurnost i uređaje o javljanju lokacije...no danas kad večina ima pametne telefone treba samo naložiti koju aplikaciju koja nam može spasiti život a reševalcima olakšati potragu.

Badel je napisao da je čuo klic na pomoč preko radiske stanice..ok.. kad se več stupi u kontakt sa pilotom treba prvo pitati u kakvom je stanju... probati saznati ime, prezime, točnu lokaciju..preko GPS ali pomoču telefona i ugrađenih aplikacija... pozvati 112 jer nijma če svaka informacija dobro doči radi kordinacije u spašavanju... veoma bitno je da čovjek koji ima mogučnost komuniciranja sa pilotom ostane na vezi s njm i naravno ljudima na 112...

O tome kako če krenuti spašavanje ...klasika ali s helikopterom u večini slučajeva odlučuje se prvenstveno o stanju u kakvom je pilot i teritoriju na kojem je došlo do nesreče... iz iskustva znam da državne granice nikad nisu bile problem kada se radilo o spašavanju života...

Po mojem trebalo bi sve pilote podučiti o takvim sitvacijama..postupku, načinu komuniciranja... ima tu što da se kaže no večina o tome nezna ništa... a potom kad čovjeka riješimo neka agencija riješava svoje... no koliko sami možemo pomoči agenciji ovisi o nama samima, jer red u svojem sportu lako napravimo prvenstveno sami.

LP Siniša

4 Palac gore: : Airie, hrvoje.vt, jrabic, profa    
Vrh

PostPostano: sri 13 srp, 2016 17:10 
Offline     DHV 2

Član od: čet 26 stu, 2009 21:09
Dao Palac gore: : 85 / Palac dolje: : 30
Dobio Palac gore: : 288 / Palac dolje: : 13
Fora mi je kako se svi kunu u potrebu investiranja u znanje, a Hrga otkazuje APPI radionicu, na kojoj je trebao prezentirati najnovije spoznaje iz sigurnosti - zbog nedostatka interesa. :)

Pronicav način da se ljude drži u stanju pasivnosti i poslušnosti je strogo ograničavanje spektra prihvatljivih mišljenja, ali istovremeno dopuštanje žustre rasprave unutar tog ograničenog spektra. (Noam Chomsky)

Vrh

PostPostano: čet 14 srp, 2016 8:27 
Offline     DHV 3

Član od: uto 25 kol, 2009 8:35
Dao Palac gore: : 1362 / Palac dolje: : 13
Dobio Palac gore: : 4194 / Palac dolje: : 20
Jedan naš kolega, blago preminuo u Gospodinu pred koju godinu, doajen PG u Hrvatskoj, Željko Razum je davno odredio smjernice slobodnog letenja. Slobodno letenje je sve. Slobodno letenje je letenje bez kacige i bez rezervnog padobrana, pače bez protektora, u vunenom džemperu i japankama. Slobodno letenje je let s premalim i prevelikim krilom. Slobodno letenje je letenje na krilu kojem je istekao resurs. Slobodno letenje je letenje bez dozvole, letenje u CTR-ovima, nad gradom, nad glavama uglednika koji su se sakupili na inauguraciji novog predsjednika. Slobodno letenje je let nad počasnim ložama maksimirskih tribina i u brišućem letu nad nogometnim travnjacima, brčkanje nogicama po tek sazrelim pšeničnim klasovima, uvlačenja u odvodne vodotoke i kanale. Slobodno letenje je letenje po prejakom ili leđnom vjetru. Jer naša je sloboda kad i kako ćemo ugroziti vlasiti, a i tuđe živote. Naš dragi Željko se 3 puta vratio iz mrtvih nakon zrakoplovnih udesa, ali je izgubio biološku bitku. Slobodno letenje po njemu je imalo samo jedno ograničenje, kapacitet spremnika rezervoara paramotora, ali i to se brzo rješavalo nadoljevanjem novog goriva. Tko tu slobodu može zasustaviti ili zapriječiti?! Samo Svevišnji.

14 Palac gore: : Boro, damir.horvat70, dr zdravko, Flyingbear, hrvoje.vt, Ivica B., kbelcar, Mari(j)o, Pikutić, Poli, Sinisa, The Ozone Scraper, vedran_zgela, Vulkanizer    
Vrh

PostPostano: čet 14 srp, 2016 10:59 
Offline     DHV 2-3

Član od: uto 01 ruj, 2009 9:34
Dao Palac gore: : 513 / Palac dolje: : 2
Dobio Palac gore: : 376 / Palac dolje: : 3
https://www.youtube.com/watch?v=wvVPdyYeaQU

3 Palac gore: : Airie, jrabic, Michi    
Vrh

PostPostano: čet 14 srp, 2016 13:25 
Offline     DHV 2

Član od: pon 18 vel, 2013 23:28
Dao Palac gore: : 672 / Palac dolje: : 4
Dobio Palac gore: : 711 / Palac dolje: : 10
Jutros mi zvoni telefon u 3h , zove gost kaže nema ključ od ulaznih vrata . Dođem i vidim čovijek čeka pred otvorenim vratima . Pitam ga , zar ne vidi da su vrata otvorena ? On se izvinjava i pravda da se ,da je malo pjan . Ja se normalno malo nasmijem i ponudim još jednim pičem . Treba bit fin sa gostom , i sa mušterijama , a bogami i sa ženom jer inaće nećeš jest kuhano . A ostarilo se , postajem čangrizav , opterćem poslom do bola ,kredite da ne spominjem ....... I na koga sad da se istresem . Jedino na vas kolege letače , iste smo sorte , razumit će te me ,....
Ajte malo u krasni .....
:beer:

PS . Volim vas blentave :pardon:

10 Palac gore: : Boro, Damjancic, dr zdravko, hrvoje.vt, janjecic, jrabic, Mari(j)o, Michi, Poli, Sinisa    
Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Time zone: Europe/Zagreb

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: