»

PG linkovi

Vrijeme/prognoze (forum)

Vrijeme/prognoze

Logo
Sada je: sri 13 pro, 2017 14:00.

Time zone: Europe/Zagreb

Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Nastavak priče oko ukradene opreme
PostPostano: ned 25 lip, 2017 13:32 
Offline     DHV 2

Član od: čet 15 tra, 2010 11:52
Dao Palac gore: : 80 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 1942 / Palac dolje: : 1
Kolege,

neki od vas se sjećaju da mi je krajem 2015-e ukradena kompletna oprema.
Objavio sam to ovdje na forumu pod viewtopic.php?f=29&t=6310

Redovitim praćenjem oglasa što lokalno, što u regiji ništa se dugo nije događalo.
Međutim početkom mjeseca svibnja ove godine kolega mi je ukazao na objavu na facebooku https://www.facebook.com/amir.hasicevic kako se u BiH Gračanica leti.

Iako su slike male rezolucije, odmah sam prepoznao moj omiljen motor i Venom krilo

slika

slika

slika

slika

slika

Kontaktiranjem spomenutog Amira došlo se odmah do pilota Slaviše Lazarevića koji je tada letio, a i još uvijek leti taj paramotor i krilo.
S kolegom pilotom sam komunicirao preko Vibera, te na osnovu dodatnih fotografija nedvojbeno ustanovio da se radi o dijelu moje opreme (samo motor i krilo).
Slaviša tvrdi da ga je kupio i platio od poznatog kupca.
Paramotor je za to vrijeme prebojan iz crne u crvenu boju, očito s ciljem da bude teže prepoznatljiv. Forma okvira je logično ostala ista, tako da je prepoznatljiva na daljinu, te nam nije bio problem ustanoviti o kojem se paramotoru radi.

Sam Slaviša mi je priznao da već duže vrijeme sumnja da je to moja oprema, ali obzirom da ju je platio, želja mu je da se kazni krivac. Zbog toga inzistira da se sve odvija službenim putem, preko policije.

Obzirom da je riječ o Doboju u republici Srpskoj, nakon savjeta iz policije, savjetovano mi je da se pošalje faks u lokalnu policijsku upravu sa svim podacima, od prijave o krađi do svih dostupnih podataka. Nakon par dana inspektor iz PU Doboj me kontaktirao i objasnio da sve mora ići preko interpola, tj. da dam prijavu u policijskoj stanici gdje sam prijavio krađu. To sam i napravio, pa će ta prijava lagano u Heinzelovu, pa onda u međunarodne kanale za ovaj tip kriminala.

Sve u svemu, rečeno mi je da će sve to potrajati i da rasplet ne očekujem uskoro.

Ja se nadam da je pravda ipak dostižna, a da je spora nema nikave sumnje.

Koliko čujem od kolega, Slaviša leti moj motor s krilom i dalje, pa se samo mogu nadati da će biti upotrebiv i letiv po okončanju cijelog postupka.

Toliko za sada i lijep pozdrav, David

14 Palac gore: : Dark-O, dasso, hrvoje.vt, jrabic, Kajgod, nikola, Poli, Ratko, toni, vedran_zgela, Vulkanizer, zlatko2508, zoli, Šokre    
Vrh

Naslov: Re: Nastavak priče oko ukradene opreme
PostPostano: ned 25 lip, 2017 14:54 
Offline     DHV 1-2

Član od: uto 08 tra, 2014 17:52
Dao Palac gore: : 173 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 15 / Palac dolje: : 0
Poznajem Slavišu i vjerujem da je on pošteno platio.
Da je meni to neko napravio, ja bi pratio opremu unazad do lopova i s njim to sredio na naš lipi balkanski način :spank:

Vrh

PostPostano: pet 30 lip, 2017 16:52 
Offline     DHV 2-3

Član od: pon 31 kol, 2009 10:31
Dao Palac gore: : 318 / Palac dolje: : 9
Dobio Palac gore: : 1799 / Palac dolje: : 7
Upozori ti Slavišu da je i on u prekršaju. Možda ga spriječiš da nabija sate.

1 Palac gore: : hrvoje.vt    
Vrh

PostPostano: ned 20 kol, 2017 13:32 
Offline     DHV 2

Član od: uto 09 ruj, 2014 22:22
Dao Palac gore: : 101 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 508 / Palac dolje: : 0
Lijepi pozdrav Kolege letači. Koliko je ono mjeseci prošlo od kada se zna šta je i gdje je ta oprema završila.Em nas je jako malo, em smo jadni da jadniji nemožemo biti.

E jadna državo, jadni kolege letači kao oni iz regije tako i oni domaći koji se pored svega još mogu ugodno sportski družiti i letjeti, i nalaziti raznorazna opravdanja, dok im se u susjedstvu nalazi jednom od nas ukradena oprema u vrijednosti od nekoliko tisuća eura. Hajde što je Policijski aparat otišao u Pizdu Materinu, kako u Doboju i u čitavoj BiH, a tako i u HR. Normalno bi bilo logički da se ta oprema oduzme od strane Policije do riješenja slučaja, pa sve dok se i čeka taj dugi postupak iako nevidim zašto se nebi uz par dopisa preko Veleposlanstava i Interpola riješio u par dana, ali mi je najtužnije u svemu tome da niti mi sami nemamo savjesti da to nije uredu. Nije to što je to Davidova oprema, pa može biti bilo čija, Čehova,Mađareva ili Slovenčeva svejedno je ako je prejeftino kupljena onda odmah u startu znaš da je nekome ukradena i ne kupuješ to nego prijaviš. Za ovakvo držanje i zadržavanje stvarno više nemogu naći nikakvog opravdanja ma o kome i o čijem se prijatelju radilo. Tužno,jadno i kukavno. Ponosite se i vi iz Doboja kako i vi iz Hr koji za to znate i pravdate to bilo čime. Sramota za ovaj sport i kolegijalnost. Mislim da je prošlo isuviše vremena da bi prelazili preko toga da se ta oprema još tamo nalazi gdje se nalazi i da nije pronašla put do svog vlasnika. Svaka čast i Slaviši i svima ostalima, sve sam čekao da nekakav vid savjesti proradi da ipak vi ili neko pored vas leti nešto što pripada nekome od naših kolega, a kome je to ukradeno, ali ništa. E pa da bog da se i vama nešto ovako dogodilo pa možda osjetite o čemu vam pišem. Nije ljudski željeti drugima nesreću ali nije ni ljudski družiti se i u HR i u Doboju i ne spomenuti, a kamoli poduzeti išta po tom pitanju. Pozdrav kolegama letačima , a i onima koji to ni u kakvom slučaju nisu mislim KOLEGE I PRIJATELJI. LP Mladen

7 Palac gore: : Carlos, Dark-O, dasso, hrvoje.vt, josipc, Vulkanizer, zec    
Vrh

PostPostano: sub 23 ruj, 2017 19:05 
Offline     DHV 2

Član od: čet 15 tra, 2010 11:52
Dao Palac gore: : 80 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 1942 / Palac dolje: : 1
Poštovane kolege,

želio bih završiti priču oko dijela opreme koja mi je ukradena prije dvije godine.
Prošli tjedan sam otišao do Doboja u Republici Srpskoj te preuzeo moj flycastelluccio paramotor i Skywalk Venom krilo.
Slaviša je odlučio da želi prekinuti cijeli postupak i dobrovoljno mi vratiti ono što se nalazi kod njega.

Paramotor sad izgleda nešto drugačije nego prije. Crveno narančaste je boje. Slaviša ga je održavao kao za sebe.
Sredio je jednu kariku koja je bila zapržena, pa bi sad potisak trebao biti snažniji nego prije. Promijenjene su membrane na karburatoru. Radilica je istokarena, jer je navodno dobila neki udar.
Cijeli motor je podignut za centimetar jer je bio preblizu okviru. Start na tom paramotoru nije opraštao niti mali grešku jer je razmak između okvira i elise bio širine prsta.
Obzirom da je sad podignut, tek moram vidjeti da li tip elise koji sam koristio (122 cm) odgovara novoj konstrukciji.

Kad podvučem crtu, ispada da su paramotor i krilo bili na posudbi u trajanju od dvije godine, za koje su vrijeme uredno održavani.

Prema procjenama policijskih inspektora postupak je mogao trajati još par godina s neizvjesnim završetkom, pa još jednom zahvaljujem Slaviši što je donio ovakvu odluku i odlučio "pregristi" nezanemariv gubitak.

Lijep pozdrav, David

18 Palac gore: : Dark-O, dasso, gburazer, hrvoje.vt, hrvoje87, johnny, jozo, Kajgod, kbelcar, Laminar, Poli, Ratko, The Ozone Scraper, tmuic, toni, vedran_zgela, zec, zoli    
Vrh

PostPostano: ned 24 ruj, 2017 10:28 
Offline     DHV 2

Član od: pon 18 vel, 2013 23:28
Dao Palac gore: : 659 / Palac dolje: : 4
Dobio Palac gore: : 711 / Palac dolje: : 10
Aj fala kurtzu .
I na kraju , jel ti opremu ukra netko od kolega ili neki lupež vulgaris ?

Vrh

PostPostano: ned 24 ruj, 2017 11:27 
Offline     DHV 2

Član od: uto 09 ruj, 2014 22:22
Dao Palac gore: : 101 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 508 / Palac dolje: : 0
Ma lupež vulgaris, ali kako ove naše službe inaće iskazuju strašan tj. prestrašan interes za ovakve stvari,nažalost ali ovo je i najbolj mogući završetak stvari.Volio bih da se i prije ovako završilo, ali hajde. Ovako je Slaviša izugubio uloženo, i naravno potezalo mu se Ime uokolo a nije bio ni kriv ni dužan nego samo malo naivan i mlad. David je naravno najviše izgubio jer osim što je povratio taj jedan dio bilo je tu i druge opreme i elisa u garaži, a da ne spominjem ostale garaže u okolici čiji su vlasnici tog lijeta zaplakali za svojim stvarima ali hajde koga briga.

A sada bih stvarno zbog dobronamjerne zaštite vinovnika i sudionika ovoga slučaja zamolio.

Zamoljavam moderatora ovog dijela foruma da ovaj post tj. čitavu ovu temu pobriše da se više nebi spominjala imena, i mjesta vinovnika bespotrebno, i naravno da neki lupež vulgaris nebi došao u napast da ih posjeti.

HVALA. LP Mladen

Vrh

PostPostano: čet 28 ruj, 2017 23:09 
Offline     DHV 2

Član od: uto 29 ruj, 2009 20:01
Dao Palac gore: : 102 / Palac dolje: : 0
Dobio Palac gore: : 92 / Palac dolje: : 1
dobro ajde odapnite koji je to diler ukrao-prodao opremu Slaviši

1 Palac gore: : Morelli    
Vrh

PostPostano: pet 29 ruj, 2017 1:13 
Offline     DHV 2-3

Član od: uto 25 kol, 2009 8:40
Dao Palac gore: : 465 / Palac dolje: : 58
Dobio Palac gore: : 1445 / Palac dolje: : 15
Treba napisati ime lopova pa kad ga vidimo da mu zaigramo po ledjima.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Time zone: Europe/Zagreb

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: